Як гімназії впроваджують STEM-освіту

Освіта дуже важлива в житті кожної людини. Тому на початку становлення особистості у дитячому садочку повним ходом йде підготовка до школи. Відкриваються дитячі розвиваючі клуби, де дитина має змогу підготуватися і піти в школу ще з більшим інтересом та цікавістю. Останнім часом особлива увага прикута до сучасних рішень та інновацій. В Україні та за кордоном зацікавлені у новому трендовому методі викладання матеріалу, більш сучасному та прогресивному. Що ж означає абревіатура STEM, і чому саме з її використанням потрібно навчати майбутні покоління? Читайте наш матеріал, щоб більш докладніше дізнатися про методику і де в Україні можна отримати STEM-освіту.

Важливість освіти та правильного виховання

Відповідальність за базові навички дитини у спілкуванні лежить на батьках та навчальних закладах, які спрямовують всі сили на розвиток здібностей маленької особистості. Тому важливо правильно обрати школу або віддати дитину у приватну Гімназію на Святошино та довірити дитину справжнім професіоналам і психологам. Переваги другої очевидні, методи виховання та освіти помітно різняться з державними закладами, де досі переважають атавізми взяті із радянського минулого. Абсолютною протилежністю цьому є нова методика НУШ та впровадження STEM-освіти в гімназії.

Якщо спитати середньостатистичного учня, про що він сьогодні дізнався у школі, навряд чи він зможе із захопленням в погляді розповідати як пройшла інформатика чи географія. Причина в тому, що немає індивідуального підходу до кожного учня, і тому, виконуючи домашні завдання, майже кожний вихованець звичайної школи думає лише про те, як зазубрити все та позбутися проблеми.

На відміну від цього учень із гімназії з методикою STEM навпаки може годинами розповідати, як конструював новий механізм, сам проводив дослід на хімії та вирішував математичні завдання в ігровій формі. Вся справа в методах викладання.

Відгуки про впровадження STEM-освіти можна знайти на будь-якому ресурсі, пов'язаному з розвитком дитини та покращення її когнітивних здібностей.

Що означає STEM-освіта

Рекомендації щодо впровадження STEM-освіти

STEM — це абревіатура від Science, Technology, Engineering і Mathematics, і це підхід до навчання, який об’єднує чотири предмети, а саме:

  • науку;
  • технології;
  • інженерію;
  • та математику.

Ці чотири сфери можуть зробити знання більш значущими та повними, якщо їх інтегрувати в процес навчання. STEM фокусується на вирішенні проблем у реальному повсякденному житті. Дітей навчають не за допомогою концентрації на вчителі, а надають змогу щось розробляти і розуміти прямо на уроці самостійно. Учнів залучають до проектів, які охоплюють одразу декілька дисциплін. Наприклад, трудове навчання та технології, інформатику та біологію.

Як підготувати урок з використанням STEM-методів?

Викладачі та вихователі клубу розвитку дитини https://hollyclub.com.ua/ знають, як це зробити найкращим способом. Цікавий приклад – розробити та побудувати автоматизовану теплицю для рослин. Авжеж дитина із залюбки порине у світ цікавого та відчує себе справжнім дослідником чи інженером.

В чому полягають переваги інновацій у навчанні

Відгуки про впровадження STEM-освіти

Для дітей дошкільного віку та школярів дуже важливо ігрова форма навчання, це стимулює їх до дій, мотивує робити певні кроки в сторону саморозвитку. Підтримка колективу, де кожний не сам за себе допомагає долати труднощі. В цьому і полягає засвоєння матеріалу за новими інноваційними програмами. Діти разом щось майструють, знаходять відповіді на питання та докладають зусиль, щоб теорію перевірити на практиці. Викладачі при цьому заохочують учня та не вимагають від нього виконання домашніх завдань будь якою ціною.

Нові методики про те, як підтримка та повага йдуть рука об руку з талантом та творчим натхненням.

Переваги методів навчання STEM:

  1. Покращуються творчі навички та когнітивні здібності.
  2. Мотивація провокує дітей робити винаходи та розмовляти про це з однолітками.
  3. Самооцінка підвищується з кожним новим предметом у школі, а старі засвоюються ще швидше.
  4. Веселе навчання допомагає займатися учням, не відчуваючи напруги.

Робота в команді зміцнює навички співпраці та формування характеру, що включає етичні цінності та відповідальність. Спілкування є важливим для обміну ідеями та вирішення проблем, критичне мислення потрібне для аналізу та оцінки інформації, а креативність для створення інноваційних рішень у STEM.

Згідно статистики кожний третій українець після закінчення школи обирає спеціальності, пов'язані з інформаційними технологіями або нанотехнологіями. Зважаючи на це, діти, які підготувалися до вступу заздалегідь та отримували знання у сучасній гімназії, легко зможуть опанувати нову професію та вступають на факультет без будь-яких проблем.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *