Шкода, що не «Заборонений»

Подивився фільм про Стуса. Чекав його давно, бо багато читав і досліджував цю тему, документи, листи, архівні довідки, спогади сучасників тощо.

Покладав великі сподівання на нього… дарма. Намагатимусь без спойлерів

Отже фільм — в мене дуже мало претензій до сценарію. Сценарій і сюжетна лінія виписані добре, а от майстерності для реалізаціі чомусь забракло. Ще в останній частині як на мій смак забагто флешбеків у розмові з кгбісткою — втрачається суть.

Змалечку був переконаний, що небуває поганих акторів — є недолугі режисери. Каст фільму — суб‘єктивно, більшість виконавців ролей мені не сподобалися взагалі.

Головний герой — це знущання і над Стусом, і над його пам‘яттю і над професію актора взагалі. Намагалися вибрати схожого обличчям — натомість отримали емоції і діалоги на рівні шкільного театрального гуртка. Вже після перших 10 хв фільму хотілось встати і піти — тримали тільки сценарій і сюжет і бажання подивитись як врешті викрутили сцену суду.

Суд. Не розраховуйте там побачити чи почути Медведчука чи принаймні натяк на нього. Сцену повернули, але головного злочинця у справі тактовно обійшли. Навіть актора підібрали такого, щоб був мінімально схожий. В іншому відіграна сцена максимально близько до документальних свідчень.

Гра інших акторів теж бажає кращого, хоча й на рівень вища за стусівського актора. Найкраще в результаті зіграли наглядачі в Пермській колонії та начальник тюрми.

Аж у кінці з‘явилося щемке співчуття цій історії, але тільки тому, що я в темі і розумію деталі, які злишились за кадром. окремо – дуже сподобались виконавиці ролей дружини і кгбістки. Вони зіграли в фільмі найкраще.

Пи.си. Дішманська перука, яку наперли на Аллу Горську — це взагалі якийсь треш. Таке враження, що її відкопали десь у страрому аматорському театрі, де в ній грають уже півстоліття не менше.

В іншому антураж, робота художників і особливо кадри старого Києва чи не єдине, що хоч якось радувало око.

В цілому фільм вийшов дешевим ширпотребом, що спаскудив таку історію. Вважаю його верхом неповаги до Стуса та його сім‘ї. Але… його варто подивитись школярам, студентам. Всім, в принципі, варто. Просто, щоб зрозуміти як працювала та машина, і, можливо, провести певні паралелі з сучасністю.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: