Як держустанови Полтавщини купують нові авто: занижена/завищена ціна

«Трибуна» вирішила проаналізувати декілька торгів на легкові авто від держустанов у Полтавській області.

Ми звикли, що замовники часто завищують ціну на товар. І є купа прикладів, де через це їх звинувачували у недобросовісному проведені торгів/закупівель.

Але є й інший приклад. Так, КП Комунальне автотранспортне підприємство Полтавської обласної ради оголосило тендер на придбання легкового авто марки Hyundai Ioniq Electric. Електромобіль підприємство оцінило у 905 000 гривень.

Тут варто зазначити, що комунальне підприємство, серед трьох комплектацій, обрало найдорожчу – ТОР. На офіційному сайті виробника ціна за таку модель сягає 956 900 гривень.

Ціни на офційному сайті за Hyundai Ioniq Electric

Ціни на офційному сайті за Hyundai Ioniq Electric

Зважаючи на те, що ціна на офіційному сайті вища, ніж запропонував замовник, ймовірно, через це торги не відбулися. Тільки ТОВ «ХЮНДАЙ ЦЕНТР ПОЛТАВА» подав свою пропозицію (904 900 гривень).

Тому КП Комунальне автотранспортне підприємство Полтавської обласної ради оголосило торги вдруге.

Hyundai Ioniq Electric

Hyundai Ioniq Electric

Виникає запитання, чи є порушенням, коли замовник прописує в тендерній документації чітку модель авто для придбання? Чи не є це дискримінаційними умовами для інших учасників?

До речі, не дивлячись на часту приписку до закупівлі про аналоги авто, замовник все одно підписує договір на купівлю потрібної моделі. Так виходить, тому що в тендерній документації прописані конкретні характеристики, які належать певній комплектації авто.

– Згідно з законодавством, замовник при вказанні технічних характеристик товару може використовувати конкретний виріб для зразка. Але при цьому замовник має розглядати товари-аналоги, які іноді мають відхилення від зазначених технічних характеристик. У вимогах цієї закупівлі зазначено, що еквівалент може розглядатися. При цьому замовник не вказує діапазон технічних характеристик, а вказує чіткі характеристики конкретної моделі авто. Тому точно сказати, що це порушення, ми не можемо, оскільки не було факту відхилення пропозиції з авто, яке мало б еквівалентні характеристики. Але з огляду на те, що на торги з’явився лише один постачальник,можу припустити, що аналогів не існує. У таких ситуаціях учасники можуть оскаржити ті параметри товару, через які вони не можуть взяти участь. Але ми бачимо, що спроб оскарження не було. Можливо, причина в тому, що авто із заданими параметрами просто не вкладається в очікувану вартість. У такому випадку ці торги також не відбудуться, говорить Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».

Інший приклад: Департамент фінансів Полтавської обласної державної адміністрації. Держустанова оголосила торги на Hyundai Elantra – 600 000 гривень.

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Комплектація, яку прописав департамент, підходить під Comfort та коштує 567 200 гривень. Тобто ціна від Замовника, у цьому випадку, досить завищена.

Для зразка наведемо приклад торгів авто іншого замовника – виконавчого комітету Михайлівської сільської ради. У цьому варіанті менша кількість параметрів авто. До того ж дизельний двигун більш поширений, ніж електричний. Тому в цієї закупівлі більше шансів завершитися підписанням договору, ніж у вищевказаної.

Загальні характеристики до авто

Загальні характеристики до авто

Отже, прописуючи чіткі характеристики до комплектації конкретного авто, замовник часто втрачає можливість зекономити бюджетні кошти. Наприклад, якщо написати базові/загальні вимоги до авто, то участь в торгах може взяти декілька учасників, з яких можна обрати дешевшу і вигідну пропозицію. А не прописувати чіткі вимоги до авто з ТОР-комплектацією для держустанов.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

А хто сказав,що замовник хоче зекономити на бюджетних коштах,це ж не з кармана платить.

2019-04-06
Валя
Відповіcти
0

А держустанови не можуть їздить на део, чого одразу такі дорогі автівки.

2019-04-06
Рата
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: