Виконком Глобинської міськради закуповує автобус для перевезення школярів
Відділ освіти виконавчого комітету Глобинської міської ради вирішив придбати шкільний автобус для забезпечення потреб школярів району. У тендерних умовах замовник зазначив ряд вимог, які класифікують даний транспортний засіб як спеціалізований для перевезення школярів.
Основною вимогою було встановлено відповідність Національному стандарту України ДСТУ 7013:2009 «Автобуси спеціалізовані для перевезення школярів. Технічні вимоги.», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 27.04.2009р. №168.
Аналізуючи ринок спеціалізованого транспорту ми прийшли до висновку, що наразі конкуренцію в цій ніші складають 6 моделей автобусів, які відповідають вимогам замовника (всі інші мають технічну невідповідність стандарту Євро 5): Ataman d093s2, Ataman d093s4, Еталон А08117Ш-0000031, БАЗ А08116ш, ЕТАЛОН А08116Ш-0000020/21, БОГДАН А22412. При цьому, середня ринкова вартість зазначених автобусів становить 1 800 000 грн.
В аукціоні Відділу освіти виконкому Глобинської міської ради взяли участь 2 компанії — ТОВ «АВТО-БАС» та Товариство з обмеженою відповідальністю ꞌꞌВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО АВТОСНАБꞌꞌ, які запропонували замовнику ідентичні пропозиції — автобуси Ataman d093s2 з різницею у пропозиціях у 10 000 грн.
На сайті компанії ТОВ «АВТО-БАС» відсутні офіційні цінові пропозиції, а в асортименті компанії «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО АВТОСНАБ» відсутній автобус вказаної моделі. Між тим, ринкова вартість автобусу Ataman d093s2 становить 1 850 000 грн, що підтверджують не лише сайти постачальників, а й укладені контракти на Prozorro.
Аналогічну вартість товару компанія ТОВ «АВТО-БАС» пропонувала на торгах інших замовників у серпні цього року.
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-08-05-002688-b
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-08-19-000673-a
Тож на фоні інших закупівель та ринкової ціни на автобуси Ataman d093s2, акцептація замовником ціни у 1 940 000 грн. виглядає як перевищення ціни.
—В даному випадку слід в деталях дослідити комплектацію куплених автобусів. Різниця в ціні може бути зумовлена самец им чинником. Оскільки це відкриті торги, то мова про переплату не йде, адже учасники пропонували на аукціоні правильну, на власну думку, ціну. З боку замовника є завищення очікуваної вартості, що і зробило можливим цю ситуацію. Якщо розглядати тільки цінове питання – то тут порушення відсутні. Теоретично замовник може відмінити закупівлю, і оголосити заново, зі зменшеною очікуваною вартістю. Або укласти договір за ціною, що запропонував переможець, — коментує закупівлю Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».
