Ціни на газ для населення України зростуть у травні

У Нафтогазі пояснили: урядову постанову, якою знизили вартість газу для населення у зв’язку з низькими ринковими цінами в Європі, виконати не можуть. Бо вона суперечить іншим постановам Кабміну.

Про це повідомив керівник газового дивізіону «Нафтогазу» Андрій Фаворов в інтерв’ю «РБК-Україна».

За його словами, знизити ціни на газ для населення уряд може лише двома шляхами — надавши пряму вказівку або внісши зміни до постанови 867, яка передбачає державне регулювання цін на газ для населення (так званий режим ПСО). Водночас, остання урядова постанова, якою Кабмін пропонував знизити ціни на газ, не є ані першим, ані другим шляхом.

— При діючому режимі ПСО уряд прийняв ще одну постанову, і тепер вони суперечать одна одній. Кабмін не погоджував з нами проект нової постанови. У цьому документі зазначено, що Нафтогаз «постачає газ з урахуванням умов, визначених Кабміном». Про які умови йдеться — не зрозуміло — повідомив Фаворов.

За словами Фаворова, в травні компанія підвищить ціни на газ для населення так, як це було передбачено урядовою постановою та домовленостями з Міжнародним валютним фондом. Відтоді вартість блакитного палива складе 9,7-9,8 гривні за кубометр.

Нагадаємо, що раніше Кабмін надав можливість Нафтогазу знизити ціни на газ для населення вже з квітня 2019 року. Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Ха- наїлся!!!!Ще не встигли ковтнуть про зниженняа вже назад)

2019-04-16
Даша
Відповіcти
1

А хтось вірив,що буде пАкрАщення?))))Не смішіть

2019-04-16
Зло
Відповіcти
0

Уряд прийняв ще одну постанову, і тепер вони суперечать одна одній – нєєє,ну це нормально????Це всі постанови так приймаються?

2019-04-16
Танюшка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: