Впровадження інформаційних технологій у сучасну медицину

На сьогодні необхідною умовою у медичній діяльності є швидкість, якість отримання та обробки інформації. Сучасність у діагностиці, лікувальних і профілактичних процедурах залежить від ефективності збору даної інформації. Сучасна система охорони здоров’я продовжує трансформуватися, завдяки чому з’являються нові технології та обладнання. 

Навіщо необхідне впровадження IT у сучасну медицину?

За допомогою впровадження ІТ у медичну сферу відбувається зменшення витрат на надану медичну допомогу, підвищення ефективності роботи медичного персоналу і якості обслуговування пацієнтів, зростання рентабельності медичних закладів.

Використання сучасних інформаційних технологій – це, безумовно, ефективний прийом зробити роботу медичних клінік або центрів більш продуктивною. Процес оформлення медичної документації займатиме мінімальну кількість часу, чим підвищить якість обслуговування пацієнтів. Інновації медицини значно впливають на якість життя нашого населення.

Впровадження інноваційних технологій у медицину дозволяє створити:

  • Телемедицина. Завдяки телемедицині лікарі зможуть надавати консультацію, методи лікування хвороби, при цьому не бути прив’язаними до місцезнаходження лікарні. Цьогоріч Полтавщина увійшла у п`ятірку областей, які першими запровадили телемедицину у сільській місцевості;
  • Швидкий доступ до всіх данних. Лікарі мають можливість отримувати необхідні дані про історію хвороби пацієнта, при цьому надаючи швидке рішення відносно надання допомоги, способів лікування. Наразі зразковим є Гадяцький район — там запроваджена програма «Електронний пацієнт», їх досвід вивчають і в подальшому застосують по всій Україні. ;
  • Онлайн–освіта. Чим вище рівень знань лікаря, тим краще він тямить в останніх досягненнях медицини;
  • Онлайн–симпозіуми. У неоднозначних питаннях дозволить виходити на зв’язок і консультуватися з іншими колегами;
  • Мобільний додаток. Мобільні додатки видають інформацію про правильне використання препаратів, нагадують приймати препарат у визначений час.

Переваги використання ІТ у системі охорони здоров’я

Новітні технології плідно впливають на всі аспекти медичних послуг. Крім вищеперерахованих досягнень з впровадження інформаційних технологій у медицину, також можна виділити: здатність контролювати залишки медикаментів на складах, вчасне складання замовленнь на постачання і контроль витрат ліків. Вищі медичні навчальні заклади використовують цифрові інноваційні технології для дистанційного навчання студентів. Саме це дає можливість студентам відвідувати виступи спеціалістів і перебувати у руслі розвитку інноваційних технологій.

Впровадження новітніх технологій в Україні та на Полтавщині 

Всупереч скептикам, підсумки підсумки 2019 року показують, що перший етап медичної реформи проходить успішно. Гроші, насправді, пішли за пацієнтом. І одну з ключових ролей у цьому зіграв ІТ бізнес.

Медичні заклади первинної ланки укладали угоди з Національною службою здоров`я України, реєстрували своїх лікарів у національному реєстрі, а ті, у свою чергу, укладали з пацієнтами електронні декларації на обслуговування і отримували за це гроші. За даними НСЗУ, станом на сьогодні, в Україні більше 28 млн підписаних декларацій, на Полтавщині уклали понад 1 млн декларацій. Таким чином, електронна система охорони здоров`я почала успішно працювати. Є два основних фактори цього успіху:

  1. Реформа первинної ланки відбувалася одночасно зі змінами моделі фінансування. Звичайно, існував дедлайн для всіх учасників системи охорони здоров`я, до якого вони мали підключитися до системи eHealth. Але фактор мотивації сильніший. Медичні заклади отримали нову можливість: збульшувати заробітні плати своїм лікарям, які дійсно на це заслуговують, витрачати гроші на вдосконалення, самостійно розтавляти пріоритети та керувати своїми закладами. Раніше для будь-яких змін доводилося випрашувати фінансування з бюджету або просити дозвіл, пробиваючись крізь бюрократичну машину.
  2. ІТ бізнес прийняв активну участь у реформуванні. Облік фінансування реалізується за допомогою IT. Усі медустанови, які вже підключені до eHealth, мають комп’ютери, доступ в інтернет і передають дані в центральний компонент. Це неможливо було б реалізувати, якби держава не запросила до участі IT-бізнес, і, якби, в свою чергу, бізнес не підтримав державу. Співпраця, дійсно, була дуже тісною і відбувалася на різних рівнях. Багато, якщо не всі значущі IT-компанії даної сфери стали безоплатно постачати клінікам медичні інформаційні системи, які потрібні для інтеграції в eHealth, і також безкоштовно проводити навчання персоналу та забезпечувати технічну підтримку.

Процеси, які були як тренди на початку 2018 року потім перетворилися у прогнози на 2019 й рік. Відносно первинної ланки, їх потрібно розділити на три рівні:

  • Держава. Затвердилася і пройшла апробацію електронна форма адміністративних відносин між НСЗУ і медичними установами. Зараз – це передача даних по деклараціям лікар-пацієнт і частина звітності (повне скасування паперових звітних форм для первинної ланки в обмін на перехід на електронні системи (електронні медичні записи з подальшою автоматизованою статистикою і звітністю).
  • Медзаклади. На першому етапі реформи основне призначення медичних інформаційних систем (МІС) – інтеграція клініки в eHealth. Зараз головні лікарі вже починають усвідомлювати нову для себе ситуацію – треба конкурувати за пацієнта, результативно витрачати зароблені гроші, вести облік, управляти персоналом і т.д. У IT-бізнесу вже є рішення для ефективної організації внутрішніх процесів у клініках. Тому медзаклади почали активно використовувати МІСи для керування внутрішніми процесами і поліпшення сервісу для своїх пацієнтів.
  • Пацієнти. Послуга онлайн-запису стала практично повсюдною. Надалі нас чекає імплементація інших сервісів. Це дозволить зменшити кількість непотрібних візитів до лікарів і в лабораторії, виписувати електронні рецепти, вести електронні амбулаторні (медичні) картки і т.п.

Хочеться вірити, що впровадження ІТ у систему охорони здоров’я залишить слід у якісному лікуванні і тривалості життя населення.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: