ВО «Батьківщина» отримала найбільше посад в ОВК на Полтавщині

Центральна виборча комісія 31 травня утворила вісім окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України в межах Полтавської області. Усі вони утворені у максимальному складі по 18 членів – загалом 144. Своїх представників у складі комісій мають 24 політичні партії. Найбільше посад отримала «Батьківщина» – 15. Своїх представників в керівних складах ОВК мають 20 партій.

Згідно з аналізом ОПОРИ, в середньому члену ОВК 46,8 років. При цьому зі 144 членів 94 – жінки та 50 – чоловіків.

З 24 партій, представництво яких забезпечене в складі ОВК, п’ять мають понад 10 представників:  «Батьківщина» – 15, «Радикальна партія» – 13, «Опозиційний блок» – 12, «Народний фронт» – 12, «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 11. «Ліберальна партія України» має найменшу кількість членів ОВК – 1.

Що стосується посад в керівному складі – голова, заступник або секретар комісії, то «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Народний фронт» та «Радикальна партія» мають по два представники. Ще 16 політичних сил – по одному представнику в керівному складі комісій.

Згідно з частиною 2 статті 107 Закону «Про вибори народних депутатів», окружні виборчі комісії утворюються не пізніше як за п’ятдесят днів до дня голосування за поданнями суб’єктів внесення подання, визначених пунктом 1 частини другої статті 27 цього Закону (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), а також партій-суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), що вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніше як за п’ятдесят три дні до дня голосування у порядку, встановленому статтею 27 цього Закону. Кандидатури від партій-суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів, включаються до складу комісій шляхом жеребкування в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.

Згідно з частиною 1 статті 31 Закону, повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу, визначеного частиною першою статті 27 цього Закону, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніше як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення.

Під час утворення ОВК ЦВК дотрималась вимог законодавства відносно пропорційної частки в керівному складі комісій, розподіливши посади рівномірно між майже всіма політичними силами, які мають своїх представників в складі окружних комісій. ОВК мають три дні з часу їх сформування, щоб провести свої перші засідання, – підсумував координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

За матеріалами ГМ ОПОРА

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Мене найбільше вразило,що жінок серед членів ОВК більшість.

2019-06-04
Ірина
Відповіcти
0

Щоб це означало чи про що це свідчить?

2019-06-04
Зіна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: