В Україні спростили реєстрацію об’єктів будівництва

Уряд скоротив час реєстрації декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації до 1 дня замість 10. 

В Україні спростили реєстрацію об’єктів будівництва

В Україні спростили реєстрацію об’єктів будівництва

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, тепер цю процедуру можна зробити через зручний онлайн-кабінет.

За його словами, це сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні та підвищенню позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

— Сьогодні реєстрація декларації про готовність будівельного об’єкта до експлуатації здійснюється протягом 10 робочих днів з дня її подання. Відповідною постановою Кабінету міністрів вводиться електронний кабінет забудовника, завдяки якому вже найближчим часом це можна буде зробити лише за 1 день шляхом подання декларації онлайн. Це не лише скоротить час на оформлення документа, а й мінімізує будь-які корупційні прояви та вплив чиновництва на ухвалення рішень, — написав він, додавши, що порядок функціонування електронного кабінету буде розроблено Мінрегіоном.

Крім того, завдяки цим та іншим змінам у будівельній галузі Україна зможе піднятися у рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво».

Порядок функціонування електронного кабінету розроблять у Мінрегіоні.

Зараз Україна — одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку. А за показником «Отримання дозволів на будівництво» за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-те місце.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

Довідково

Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Прогрес. Будівель багато,а дерев нема.Хоч би за благоустрій думали.

2019-04-17
Ніна
Відповіcти
0

Ооо!!! Как же теперь ждущие подношений чиновники)))

2019-04-17
Алла
Відповіcти
0

нарешті і бо будівництва дійшли онлайн-сервіси

2019-04-17
Андрій
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: