У Полтавській обласній лікарні після ремонту відкрили два відділення

Сьогодні, 9 жовтня, після реконструкції відкрили хірургічне та торакальне відділення Полтавської обласної лікарні ім. М. В. Скліфосовського. 

На реконструкцію приміщень хірургічного та торакального відділень з обласного бюджету було виділено близько 36,5 млн. грн. Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан розповів, що роботи виконувала фірма «Марк Строй». За ці кошти у відділеннях:

  • виконали роботи з ремонту та перепланування приміщень;
  • замінили електричні мережі та мережі водопостачання;
  • змонтували припливно-витяжну вентиляційну систему з можливістю підігріву та охолодження;
  • замінили віконні та дверні блоки;
  • змонтували системи освітлення та відеоспостереження;
  • провели слаботочну мережу;
  • виконали оздоблювальні роботи;
  • закупили сучасне медичне обладнання.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів, що під час підготовки проєктної документації багато уваги приділили комфорту пацієнтів і лікарів. Біля кожного ліжка розташована кнопка виклику персоналу до пацієнта, у палатах є телевізори, шафи-купе, холодильники, нові функціональні ліжка. Врахували і потреби пацієнтів маломобільних груп: у відділеннях немає порогів, що дозволяє без перешкод пересуватися людям з інвалідністю.

У хірургічному відділенні передбачено 6 палат по 5 ліжко-місць, 4 палати по 2 ліжко-місця та 2 палати підвищенного комфорту по 1 ліжко-місцю. Також у відділенні розташовані кабінет завідуючого кафедри, завідуючого відділенням, старшої медичної сестри, кабінет УЗО, роздягальня, ординаторська, кабінет сестри господарки, маніпуляційна, перев’язочна, стерилізаційна, санітарна кімната, їдальня (функціонує на два відділення), побутова кімната та кімната відпочинку.

У торакальному відділенні передбачені 3 палати по 6 ліжко-місць та одна післяопераційна палата з 2 ліжко-місцями. Також розташовані кабінет завідуючого відділенням, старшої медичної сестри, роздягальня, ординаторська, кабінет сестри господарки, маніпуляційна, перев’язочна, стерилізаційна та санітарна кімната.

У планах – зробити весь корпус та модернізувати лікарню. Нині ремонт триває на першому поверсі, там буде сучасне приймальне відділення. Час вимагає, щоб медичні заклади осучаснювалися: потрібно, щоб ліжко працювало щогодини. Попри зменшення кількості ліжкомісць зростає інтенсивність лікування, кількість пролікованих пацієнтів зросла вдвічі, – розповів в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Депутати обласної ради, які фінансували ремонтні роботи, задоволені результатом і планують продовжувати оновлення лікарні. Депутатка Полтавської обласної ради Людмила Овчаренко розповідає, що це планова робота. Щороку вони роблять одне відділення, наступне – судинної хірургії. Людмила зазначила, що для депутатів важливо мати у обласному центрі лікарню, яка задовольнятиме потреби пацієнтів, які потребують специфічного лікування,

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: