У Лохвиці придбали шкільні меблі у 14 разів дорожче від ринкової ціни

11 червня відділ освіти міської ради у Лохвиці підписав договір з ФОП Костіров Андрій Андрійович на 7 комплектів шкільних меблів для Нової школи.

У комплект, який придбали, входять стіл та стілець для Нової української школи (НУШ). Дані меблі мають виготовляти відповідно до державних стандартів України.

Загальна сума закупівлі становить 199 755 гривень. Тобто, якщо рахувати ціну одного окремого комплекту виходить, що він коштує понад 28 тисяч гривень.

Якщо проаналізувати сайти підприємств, які займаються виготовленням шкільних меблів для НУШ, то там ціна столу разом зі стільцем не перевищує 2000 гривень. Наприклад, на сайті одного з українських виробників найдорожчий комплект коштує 1 997 гривень:

— Якщо перевірити ціни на цей товар в інтернеті, то найдорожчий комплект коштуватиме до 2000 гривень. Отже, переплата склала майже 184 000 гривень – а це більше 1325 %. Оскільки немає договору та специфікації, то ми не зможемо зараз сказати, кому з виробників пощастило так вигідно продати свій товар. Але ми це обов’язково дізнаємося і звернемося у відповідні органи з приводу переплати. Що до ситуації загалом, то вважаю що вона є яскравим прикладом для батьків, які вважають за потрібне допомагати фінансово нашим школам, — коментує Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти.

На цьому ж сайті виробник зазначає, що «Меблі для НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ виготовлені по стандартах Кабінету Міністрів України. Вся продукція сертифікована».

Ще один варіант цін від іншого виробника:

Виходить, що Відділ освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради придбав потрібні шкільні меблі за ціною, яка в 14 разів перевищує ринкову.

Варто зазначити, що даний Замовник вже не в перше співпрацює з даним ФОПом. Так, у липні 2018 року відділ освіти підписав з ФОП Костіров Андрій Андрійович договір на 164 160 гривень. Тоді купляли теж 7 комплектів шкільних меблів.

Окрім цього, якщо дивитися на дозволи діяльності для даного ФОПу, то серед 10, які вже має Андрій Костіров відсутній дозвіл на – «виготовлення меблів» або «виготовлення шкільних меблів». Основний вид діяльності у нього зазначений, як «Діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами». Жодного слова про меблі чи шкільну продукцію.

Загалом обидва тендери Відділу освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради коштують 363 915 гривень. А сума переплати по цим договорам сягає понад 330 000 гривень, орієнтуючись на ринкову ціну шкільних меблів для НУШ.

Якщо порівнювати схожі закупівлі по іншим областям України, то, наприклад, в Кіровоградській області придбали 114 комплектів за 199 800 гривень. Тобто один коштував 1 280 гривень. Найдешевший варіант має Чернігівська міська рада. У її закупівлі один комплект для НУШ обійшовся у 876 гривень. 

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: