Топ-10 найкрасивіших станцій метро у світі

Громадський транспорт також може заворожувати, дивувати та приваблювати не лише своїм функціоналом, а й дивовижною красою і незвичайністю станцій, переходів та наземних виходів. Якщо підходити до будівництва або реконструкції метрополітену з фантазією і натхненням, то вийдуть шедеври підземної архітектури, які можуть стати перлиною міста і гордістю всіх його жителів. У такому метро і їздити на роботу приємно, і просто спуститися на екскурсію буде цікаво. Це — не просто транспорт, де звична сірість і невибагливість. Багато метрополітенів з цього списку можна вважати філіалами музеїв чи художніх виставок. Ви тільки уявіть, наскільки приголомшливим може бути метро!

  1. Rådhuset station, Стокгольм

Метро Стокгольма — не просто вид транспорту, але й ціла підземна галерея, наповнена унікальними розписами, мозаїками, скульптурами і арт-об’єктами. Станція функціонує з 1975 року, оформлена вона у стилі поп-арт: на стіні композиції з кошиків і дров, а зі стелі звисають художні елементи у вигляді черевик. Ця частина станції пофарбована в рожеві тони, а при більш уважному огляді можна помітити на одному боці платформи цегляну кладку фундаменту, а на іншій — залишки дерев’яної будови. Над станцією знаходиться міська Ратуша Стокгольма, саме тому зупинка і називається Rådhuset — «ратуша».

  1. Drassanos, Барселона

Станція є футуристичним шедевром простоти, космічного світла і відчуття краси. Вона була відкрита у 1968 році. У своєму початковому вигляді до реконструкції це була темна, тісна, нічим не примітна станція. Архітектурне рішення компанії ON-A , яка проводила реконструкцію, настільки продумане, що повністю змінило зовнішній вигляд і покращило функціональність станції без вагомих капіталовкладень. «Неперервність простору» — девіз цієї конструкції. Чорний колір стель та інформаційних дошок, плавні червоні та чорні лінії на підлозі створюють космічну атмосферу.

  1. Candidplatz, Мюнхен

Якась з цих станцій метро навіє вам думки про космос, якась — про літній дощ та напівпрозору веселку. Десь зі стелі звисають величезні лампи з м’яким помаранчевим світлом, що розливається синіми стінами, створюючи атмосферу затишку та відокремленості. А десь мармурова підлога і темно-червоні стіни підсвідомо змусять вас перечитати «Алісу в країні чудес».

  1. Royal Ontario Museum, Торонто

У метро Торонто варто проїхатися хоча б заради однієї станції — Royal Ontario Museum. Після реконструкції у 2008 році вона набула вигляду, дійсно, філіалу музею. Для оформлення цієї дивовижної станції використовувалися експонати Королівського музею Онтаріо і Музею Gardiner, які знаходяться над нею. Пасажири метро можуть побачити культові символи перших поселенців Канади, Древнього Єгипту, артефакти традиційної культури Китаю та реліквії Древньої Греції. Музейні експонати різних епох навіть підтримують колони станції, надаючи справжності своїй ролі утримування стелі над потягами.

  1. Bund Sightseeing, Шанхай

Споруда, завдяки якій Шанхай потрапив у цей список, представляє собою фунікулер, що поєднує два береги річки. Китайці не стали робити просто підземний тунель, де пасажири дивилися б з вікон на мутний підводний світ річки Хуанпу. На цьому фунікулері творці вам гарантують подорож до «ядра Землі». Вартість проїзду тут у десять разів вища, ніж на звичайному метро. Після посадки у невеликий футуристичний вагон пасажири не поспішаючи вирушають через тунель, на якому розгортається світлове шоу. Вогні, що пульсують, імітують політ через деякий кислотний простір, а спалахи вогнів супроводжуються досить зловісним саундтреком, який зрідка переривається словами «яскрава зірка», «пекло» і т. д. Не зрозуміло, яку реакцію хотіли викликати у глядачів створювачі цього фунікулеру, але здивування і страх можуть виникати одночасно.

  1. Formosa Boulevard, Гаосюн

Одного разу до голови Нарциса Квольяте прийшла ідея втілити в глобальних масштабах калейдоскоп. Зібравши всю свою фантазію та навички, а також використавши тисячі скляних шматочків і пластин, він створив шедевр. Коли потравляєш на цю станцію, то складається відчуття, ніби дійсно виявився всередині калейдоскопу — все навколо світиться і обертається. На майданчиках презентовані чотири стихії, що створюють життя на землі: вода, земля, вогонь і світло. Кожна з них знайшла відображення в різнокольорових картинках.

  1. Arts Et Metiers, Париж

Довгий час цей метрополітен обслуговував жителів Парижу, однак поступово роки брали своє. Лише у 1994 році під керівництвом архітектора Франсуа Шитена метрополітен пережив значну реконструкцію. На платформах був відтворений неповторний світ. Не дивовижно, що саме цю станцію обрали для переробки в оригінальну форму. Адже цей напрямок відкрився у безпосередній близькості до Національної консерваторії мистецтв. Тому і зовнішній вигляд потрібен був відповідний. Станція ззовні дуже нагадує стиль стім-панк. Насправді ж, задумом архітектора був всесвіт капітана Немо, персонажа роману Жюля Верна. Оздоблення станції — мідні листи, які скріплені великими болтами та гайками. А під стелею видно величезні шестерні та механізми, які ось-ось закрутяться і приведуть до руху легендарний «Наутилус». Архітектори навіть дбайливо встановили ілюмінатори, у які, нібито, можна побачити глибини Тихого океану.

  1. Monastiraki, Афіни

Незважаючи на свій досить поважний вік (запущено у 1869 році), нинішнє метро сучасне і зручне. Його не можна не згадати у списку найкрасивіших метрополітенів світу, оскільки це ще один музей під землею. Під час будівництва нових гілок до олімпіади у 2004 році були виявлені древні знахідки. Але, на щастя всіх пасажирів, влада вирішила не передавати їх до музеїв, а залишити там, де вони були знайдені, органічно вписавши їх в інфраструктуру метрополітену. Тепер за склом потяга можна побачити багаторівневі розкопки з артефактами з різних періодів Афінської цивілізації, Візантії, Римської імперії і доісторичного періоду. Тут є і древні могили, частини стін, глиняні дренажні труби, людські залишки, найціннішими з яких є скелет людини 4-5 століття до н. е., який повністю зберігся.

  1. Kungsträdgården, Стокгольм

Метрополітен Стокгольма любить дивувати своїми формами і незвичайним підходом до оформлення. Станція Королівський Сад — ціла інсталяція з довгою і трохи драматичною історією. У 70-х роках, коли було заплановане будівництво станції та її оформлення, спалахнув справжній скандал. Один зі входів планували розташувати у парку, але для цього потрібно було вирубати дерева. Багато з них були досить старими та значними для парка. Хвиля протестів на підтримку рослин стала заколотом — люди прикували себе ланцюгами до стволів. На щастя, так чи інакше все вирішилося, і на сьогодні ми можемо побачити значні форми і яскраві кольори підземелля.

  1. Olaias, Лісабон

У Португалії до питання архітектури станції підійшли оригінально, створивши яскраву інсталяцію, яка чимось нагадує калейдоскоп і конструктор водночас. У 1998 році, у рамках виставки «Експо», архітектор Томаш Тавейра представив світу своє дітище — конструкції на станції стоять на межі урбаністичного стилю і стім-панку. Іржаві, трохи грубі, тонку і скріплені болтами балки виступають каркасною основою всіх кріплень. А над головою — легкі, різнокольорові підсвічені пластини. І всі вони сяють, переливаються і виділяються на тлі іржавого заліза. Саме такими образами художник хотів підкреслити, як на фоні старого яскраво і святково виглядає нове.

Залишити відповідь
Коментувати

7 Коментарі

Лісабонське метро дуже замисловате,якось не відчула того,що архітектор хотів передать. Нагадує дитячу площадку.

2019-06-04
Лоліта
Відповіcти
0

Стокгольм і Шанхай – жесть. Така моща.

2019-06-04
Дмитро
Відповіcти
0

А у вас не буде підбірки з найгіршими?)))Так хочеться глянуть.

2019-06-04
Руся
Відповіcти
0

Такі всі різні чи це підбірка така. Але ж можна і в Києві таке зробить,щось оригінальне.

2019-06-04
Ігор
Відповіcти
0

В метро полє не пахано, скільки можна креатівіть.

2019-06-04
Даша
Відповіcти
0

В Лісабоні якось нічого не понятно,а метро де?

2019-06-04
Варя
Відповіcти
0

Я думала,що бачила вже все, ну люди ще й до такого додумались. Чого ж у нас метро – сірі стіни в банерах і рекламі(

2019-06-04
Юлія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: