«Стисло про…»: як час може вплинути на розвиток Полтави та його мешканців

Полтава серед учасників дослідження особливостей часу в містах України. За словами Анастасії Спіциної, авторки проекту #Времягорода, у кожного міста є свій час, свій ритм, своя швидкість прийняття рішень, своя особлива тайм-культура і правила.

#Времягорода – це авторське дослідження. На даному етапі я вивчаю часові особливості обласних центрів України. У планах у нас 24 міста. І Полтава 12 місто, тобто – екватор усього дослідження. Тут я буду знаходитись 120 годин і постараюсь зрозуміти, чим відрізняється час Полтави від інших міст України.

Є регламент, плюс багато часу проводжу на зустрічах з абсолютно різними людьми: активісти, бізнесмени, студенти, пенсіонери, які відчувають час міста і свій. Також є онлайн-опитування, тобто ми заохочуємо велику кількість місцевих жителів і вони починають по-іншому дивитися на час, коли відповідають на запитання. Багато уваги приділяю замірам часу в місті. Тобто коли місто засинає, коли прокидається, з якою швидкістю рухаються люди, чи є черги, де люди втрачають час. Дослідження різнопланове.

Вуличний годинник в Полтаві

Вуличний годинник в Полтаві

З чим я зараз вже стикаюся: до мене звертаються, щоб провести дослідження в конкретному місті. Після кожної поїздки я роблю лонгріди і пишу про цей проект в різні видання. Тобто, загалом – це гарна інформаційна кампанія для міст, бо ми притягуємо і внутрішніх, і зовнішніх туристів. Окрім цього, цей проект я буду презентувати на декількох міжнародних конференціях у Франції, Угорщині, дуже хочу поїхати в Мексику, де розповім про час, яким живе Україна. Це дослідження може бути цікаве бізнесу, якщо конкретна людина хоче щось запровадити в регіоні, тоді дуже багато стає зрозумілим: чому якась ідея може прижитися в конкретному місті, а якась – ні. Допомогає потрапити в цільову аудиторію, зрозуміти особливості людей і їх часові звички. Також результати проекту можуть вплинути на розробку концепції міста, адже я дивлюсь на місцевість з іншого боку.

Я, як людина творча, мрію, щоб в містах з’явились нові вуличні годинники. Адже, що зараз я бачу – наші міста живуть, як в казино. Годинники іноді є, але вони або бутафорія, або показують неправильний час, або не відповідають тому часовому періоду в якому ми живемо. В кожному місті час тече по-різному і має свої особливості, деталі. Тобто десь це може буди годинник з глибокою історією, десь з новими часом і технологіями. Хочеться залучати до цього процесу творчих людей: міцевих скульпторів, архітекторів. Бо зараз багато годинників у містах радянського періоду 70-80-ті роки. Тобто сам символ часу – говорить про минуле. У 80% випадків ці годинники не працюють. Мало того, що час в минулому, він стоїть і не діє. Дуже сподіваюсь, що ми зможемо реалізувати такий проект. Це додатковий соціальний простір, в якому люди зможуть спілкуватися, призначати побачення, бізнес-зустрічі тощо.

Приклади креативних вуличних годинників (obshe.net)

Приклади креативних вуличних годинників (obshe.net)

У Полтаві я чітко відчуваю ритм. У цьому місті не поспішають. Відпочивають теж повільно. Я бачила людей, які йшли на роботу чи на обід – вони теж не поспішали. Подивлюсь за тим, як вони будуть повертатися додому. Тобто, загалом, усе дуже м’яко і спокійно.

Я відчуваю, що наші міста України живуть в дуже розміреному, спокійному ритмі. Тобто, звичайно, вони відрізняються від ритму мегаполіса: Київ, Харків, Львів. Також я звертаю увагу, що в невеликих обласних центрах, у людей досить багато звільняється часу, бо вони його не витрачають на дорогу, затори, адже тут усі локації і комунікації знаходяться близько, компактно. Та при цьому у них немає часу на дозвілля. У нас не до кінця сформована культура управління часом свого відпочинку. Все дуже стандартно. Тобто є стара робоча схема соціального ритму: ранок-дім-дорога-робота-дорога-дім.

Темою географії часу займалися не багато людей на цій планеті. Один з дослідників – знаменитий американський науковець Роберт Левін. Він досліджував час в різних точках планети, але у нього були трішки інші критерії. У цьому році, в серпні, я сподіваюсь ми зможемо з ним обговорити результати мого дослідження на міжнародній конференції у Франції.

Щоб долучитися до дослідження часу в Полтаві, ви можете заповнити анкету за посиланням. Згодом кожен зможе отримати персональний лист з матеріалами про час у місті та його особливості.
Більше інформації – у відео.

(відео – Іван Підгайний, обкладинка – Тетяна Домненко)

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: