Полтава реалізовуватиме концепцію європейського «смарт» міста

У Полтавській міській раді відбулась прес-конференція щодо впровадження ініціативи «Poltava smart city», яка спрямована на інформатизацію та підвищення рівню комфорту для мешканців міста.

Полтава реалізовуватиме концепцію європейського «смарт» міста

«Poltava smart city» — інформаційна система, яка має стати основою системи муніципального управління з використанням інформаційних технологій, допомогти забезпечити максимально ефективно використовувати інфраструктуру та ресурси міста.  Як зазначають організатори, основною ідеєю проекту є «місто у смартфоні» — перетворення міста на сервіс. Для реалізації програми необхідно зібрати та обробити великі масиви даних у сферах транспорту, благоустрою, ЖКГ, тощо.

—Є такий інструмент як «золотий трикутник партнерства», коли об’єднуються бізнес, влада та неурядовий сектор. Цей інструмент став ефективним у втіленні багатьох успішних ініціатив та реформ в Україні, яскравий приклад — система закупівель Prozorro. Ідентичний зміст ми хочемо закласти в ініціативу «Poltava smart city», яка має об’єднати полтавців, бізнес і міську владу. Підтримка міською владою цієї ініціативи дає нам всі шанси та підстави перетворити Полтаву на сучасне, цифрове, розумне місто, яке використовує інформаційні технології для того, щоб покращувати якість життя містян, — заявив виконавчий директор Інституту аналітики та адвокації Юрій Ромашко.

Технічно, система являтиме собою спеціалізований web-портал відкритих даних та  відповідний додаток для мобільних пристроїв. Кожен з мешканців міста зможе мати свій персональний «кабінет полтавця», через який зможе взаємодіяти з міськими службами  та владою.

Юрій Ромашко виділив 6 основних векторів та сервісів, які теоретично можуть бути запроваджені:

  • Онлайн карта транспорту, яка дозволить містянам в онлайн режими бачити з якими інтервалами часу на зупинках зупинятиметься міський транспорт
  • Онлайн карта проблем міста — система, завдяки якій мешканці міста зможуть оперативно повідомляти про проблемний об’єкт чи ділянку тощо. Місцева ж влада завдяки системі зможе оперативніше отримувати інформацію про проблему та відповідно реагувати.
  • Надання адмінпослуг в електронному вигляді
  • Онлайн запис на прийом до лікаря
  • Запровадження безкоштовних точок доступу до інтернет у публічних місцях та центрі міста
  • Система оперативного сповіщення громадян про небезпеку тощо

Система націлена не лише на впровадження сервісів, а й на зміну підходів до організації управління містом, політики, використання інфраструктури тощо.

Першочерговим завданням для впровадження системи є розробка повноцінної концепції, до розробки якої запрошують долучитись всіх охочих. Після чого почнеться розробка спеціалізованого програмного забезпечення.

—Потрібно розвиватись та створювати нові ідеї, спрямовані на комунікацію з населенням, розвитком міста і тд. Для цього ми розпочали роботу над електронним квитком та карткою полтавця, нарешті запустили систему «Безпечне місто», наразі міськсвітло працює над світлофорними об’єктами, тож найюлижчим часом більшість світлофорів буде переведено на дистанційне керування.  На сьогодні ми маємо проблему, коли певні порушення у сфері благоустрою ми виявляємо занадто пізно, тож запровадження запропонованої системи допоможе швидше і системніше реагувати на наявні проблеми тощо, — прокоментував заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.

Що ж до реалізації ідеї «Poltava smart city», то наразі Інститут аналітики та адвокації залучив грантові кошти партнерів з ЄС для розробки необхідного програмного забезпечення та закупівлі необхідного технічного оснащення (серверного обладнання тощо). Пізніше на певних етапах реалізації для фінансування програми виділятимуться кошти з міського бюджету — на оплату персоналу, адміністрування, закупівлю техніки в рамках певних проектів тощо.

Зазначимо, «Poltava smart city» — далеко не перша в Україні спроба автоматизувати сферу управління містом. Так першим «смарт» містом в Україні став Дрогобич, проте там система була дещо обмеженою за функціоналом. Як зазначив Юрій Ромашко, основними прикладами для розробки концепції «смарт» міста стали приклади провідні міста країн ЄС — Барселона, Нью Йорк, Лондон, Амстердам, Відень та інші. В Україні ж «еталонною», хоч і не без проблем, є система Kyiv Smart City.

—Я впевнений, що ця система буде реалізована «по-полтавські»,  проте з урахуванням європейського досвіду та помилок інших міст. Успіх реалізації програми залежатиме від влади. Влада повинна продемонструвати, що готова до цього. Якщо говорити про напрямок, який я очолюю, то ми безумовно це реалізовуватимемо, навіть якщо для цього будуть необхідні кадрові зміни — зазначив Олексій Чепурко.

Також він додав, що ідея «Poltava smart city» може стати одним з елементів реалізації загальнодержавної концепції «держава у смартфоні», про яку декламував президент.

Розвиток системи залежатиме від швидкості та можливості реалізації позначених векторів розвитку. Як зазначають розробники, система повинна постійно вдосконалюватись аби покращити життя мешканців міста. Що ж до термінів реалізації проекту, то представники ІАА вважають, що програму вдасться запустити вже у наступному році.

Олексій Чепурко зазначив, що системи «електронного квитка», онлайн карти транспорту та інші проекти, які вже частково реалізовуються, повинні стати елементами системи «smart city», яка об’єднає всі сервіси в одну систему.

Організатори прес-конференції закликали усіх охочих долучатись до проекту та допомагати Полтаві стати комфортнішою.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: