На сайтах Гадяцької, Миргородської та Полтавської міськрад використовують модуль «Комунальні підприємства»

Трибуна
2019-06-04
2

Незабаром такий модуль з’явиться і в інших містах Полтавської області.

Модуль «Комунальні підприємства», як елемент порталу openbudget.in.ua, створений задля візуалізації результатів фінансової діяльності комунальних підприємств міст України.

Тобто, основним завданням модулю є висвітлення показників фінансової звітності та результатів діяльності комунальних підприємств міста у вигляді доступних та зрозумілих для громадян графіків та інтерактивних візуалізацій.

Адже, відповідно до ст. 78 Господарського кодексу України, обов’язковому оприлюдненню комунальним унітарним підприємством на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством підлягає зокрема, і квартальна, річна фінансова звітність за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування.

У Полтавській області даний модуль розміщений на сайті  Гадяцької, Миргородської та Полтавської міських рад. Також планується залучити інші міста Полтавської області до даної ініціативи.

Модуль буде корисним не лише громадянам конкретних міст та представникам громадських організацій, а й працівникам комунальних підприємств, представникам департаментів органів міської, районної чи обласної ради, керівництву органів місцевого самоврядування. Як інструмент він надає доступ до отримання візуалізацій зі зведеною інформацією та аналітикою про діяльність підприємств. Окрім можливості переглядати візуалізації у системі на порталі, їх можна використати при підготовці презентацій.

Зважаючи на вимоги Господарського кодексу, така ініціативи має бути підтримана усіма комунальними підприємствами. Хочу також зауважити, що на сьогоднішній день модуль оновлено та додано нову інформацію про діяльність КП таку як: витяг з судового реєстру, податковий борг, платіжні доручення КП та інше, — повідомив консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) — найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Хто придумав таку штуку. Це ж такий мотиватор для інших.

2019-06-04
Ніна
Відповіcти
0

Зручно буде порівнювати між районамифанансову діяльність,щоб орієнтуватися на кращих і не бути лузерами.

2019-06-04
Віолета
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: