Лікування у смартфоні, або невдала спроба отримати ліки за е-рецептом

З 1 квітня 2019 року деякі ліки з переліку «доступних» можна придбати лише за наявності електронного рецепту від сімейного лікаря. Головна умова – підписана декларація. Але чи все так просто, як здається на перший погляд? Знайти у Полтаві аптеку, що працює за програмою «Доступні ліки» і видає або продає препарати по електронним рецептами, виявилося не так легко. 

Отримати е-рецепт легко, а ось ліки по ньому… 

Полтавка Олена розповідає, коли її сімейний лікар виписав два е-рецепта, він назвав адреси кількох аптек, де можна їх отоварити. Однак оскільки вона живе в іншому районі, то вирішила знайти аптеку ближче до дому. І тут виникли проблеми.

В жодній з аптек, на яких була наклейка «Доступні ліки», не працювали з подібними рецептами. Ні в моєму районі, ні в кількох інших, в яких я побувала впродовж тижня. Як пояснювали самі провізори, вони зареєструвалися в програмі, але деякі досі не підключилися до системи через технічні проблеми, у деяких аптеках банально не працював інтернет, в інших не було потрібних мені медичних препаратів.

Не допоміг жінці у пошуку аптеки і сайт НСЗУ, на якому розміщується список аптек-учасників програми, вона знайшла лише одну аптеку, яка працює з е-рецептами та розташована неподалік від місця роботи. Йти туди теж було дуже незручно, і навряд чи пенсіонери їздитимуть туди. Купити ліки виявилося теж непростою справою. З першим рецептом все було більш-менш швидко — провізор увійшла в систему, ввела код і запропонувала на вибір препарати – сам рецепт виписаний не на торгову назву, а на діючу речовину. А ось з другим виникли проблеми. Виявилося, що препарат виписаний з неправильним дозуванням. Більш того, з’ясувалося, що рецепт виписаний на індійський препарат, хоча спочатку передбачався європейський виробник.

Поки провізор розбиралася з моїм рецептом, зібралася черга, багато хто були незадоволені і кидали на мене сердиті погляди. І тут провізор заявила, що програма зависла, потрібно її перезавантажити і увійти заново. Щоб не злити людей, вона відпустила кількох, поки система завантажувалася. В результаті я придбала один препарат зі знижкою за е-рецептом, а другий – за повну вартість без всякого рецепта. Сам е-рецепт дуже неінформативний, користуватися ним дуже незручно, оскільки лікар не видає роздрукований аркуш прийому з призначеннями. Зрозуміти, що зашифровано в цьому коді – неможливо. Я, наприклад, поки шукала аптеку, геть забула назву одного з препаратів. І якби захотіла подзвонити в аптеку і дізнатися, чи є такий у них, або запитати це вже в аптеці, щоб зрозуміти, чи варто за ним стояти в черзі, мені б це не вдалося.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: