Полтавські фахівці у Києві ділилися досвідом з протидії неінфекційним захворюванням

Нещодавно група фахівців з Полтавщини взяла участь у зустрічі-тренінгу «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» на регіональному рівні, організованим Бюро ВООЗ в Україні за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти та науки України, за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва в Україні (ШАРС).

DSC00967

Чотирирічний проект, розпочатий у червні 2015 року, реалізовується на регіональному рівні у шести пілотних областях – Дніпропетровській, Полтавській, Вінницькій, Львівській, Івано-Франківській, Харківській областях та у місті Києві.

На рахунок неінфекційних захворювань припадає 86% смертей в Україні щорічно.

Обмін досвідом на шляху реалізації проекту, розробка індивідуальних обласних стратегій для подолання НІЗ, вдосконалення протоколів діагностики та лікування та розвиток потенціалу фахівців на рівні первинної медичної допомоги – ось лише частина запланованої проектом діяльності, яка обговорювалась під час заходу.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак на зустрічі розповів про досвід роботи Полтавської області з профілактики неінфекційних захворювань.

DSCN5232Учасники заходу отримали інформацію про динаміку показників захворюваності на серцево-судинні, онкологічні захворювання та цукровий діабет. Віктор Лисак повідомив результати проведених досліджень понад 800 амбулаторних карток хворих на артеріальну гіпертензію. Було відзначено необхідність продовження роботи, спрямованої на збільшення прихильності у населення до корекції факторів ризику неінфекційних захворювань та ведення здорового способу життя.

Отримані результати показали необхідність у пацієнтів із гіпертонічною хворобою обмеження вживання кухонної солі, кави та міцного чаю, відмови від шкідливих звичок та збільшення фізичної активності.

Віктор Лисак також розповів про реалізацію субпроекту Полтавської області «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

На зустрічі-тренінгу всі учасники дійшли спільної думки, що робота з профілактики та лікування НІЗ вимагає постійного удосконалення, пошуку нових форм і методів, а аналіз зробленого дозволяє усвідомити стан проблеми та визначити подальші напрямки роботи.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: