На Полтавщині смертність від туберкульозу зменшилася на 15%

Як поліпшити епідемічну ситуацію із захворюваністю на туберкульоз на Полтавщині та яка ситуація з захворюванням зараз – на ці питання, зокрема, відповіли на засіданні Координаційної ради.

fZk8DU2e_08

Розробка та удосконалення системи надання амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз – це з 2014 року пріоритетний напрямок фтизіатричної служби.

На заході зазначили, що Полтавська область включена до 6 пілотних регіонів для відпрацювання моделі лікування хворих на амбулаторному етапі. Ця модель успішно втілюється.

– На сьогодні ефективно працюють два варіанти амбулаторного лікування – це доставка препаратів до хворого та контроль їх прийому в присутності медичного працівника та самостійне отримання пацієнтом препаратів у місцях контрольованого лікування, які зручні для хворого, – зазначили на заході.

lC9Gkamx80s

Задля того, аби посилити контроль за лікуванням хворого з доведенням випадків до завершення повного курсу хіміотерапії та виліковування туберкульозу в області працюють Проекти по медико-соціальному супроводу хворих.

За результатами протитуберкульозної роботи за 9 місяців поточного року в області захворюваність на всі форми туберкульозу становить 42,6 на 100 тисяч населення. В абсолютних цифрах захворіли 610 жителів області.

Смертність від усіх форм туберкульозу зменшилась у порівнянні з минулим роком на 15%.

Варто зазначити, що працівниками обласного Товариства Червоного Хреста України, БО «Світло Надії» та Всеукраїнської благодійної організації «Люди, які живуть з ВІЛ» медико-соціальним супроводом охоплено 441 хворий.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: