ProZorro.Продажі vs Полтавська область. Що вдалося?
Полтавська область разом із декількома іншими не потрапила до десятки регіонів, які продали найбільше комунального та державного майна. То що ж конкретно вдалося досягти саме в нашій області за всі роки існування системи?
Досягнення за всі роки
Перші аукціони з продажу комунального майна в області проведено у червні 2018 року. Станом на кінець вересня 2019 року ситуація така:
А що з орендою?
Продажу права оренди комунального майна Полтавщини через електронні аукціони не відбувалося. Звісно сам факт оренди майна є. Але зараз для подібних операцій використовують старий закон, який не передбачає визначення ціни оренди із допомогою конкуренції. Скільки коштів отримують місцеві бюджети за цим старим принципом? Дані по Полтавській області відсутні. Нагадаємо, що в масштабах України за час існування системи ProZorro.Продажі приріст ціни з договорів оренди склав 62%. Якщо говорити виключно про Полтавщину, то я вважаю, що можна розраховувати на збільшення прибутків від оренди.
Нині не використовують ProZorro.Продажі задля здачі в оренду комунального майна тому, що за старим законом це справа добровільна. Але 3 жовтня 2019 року прийняли новий закон, і вже з лютого 2020 року продаж прав оренди з використанням електронних аукціонів буде обов’язковим.
ProZorro.Продажі – система електронних аукціонів, яка спрямована на викорінення корупції при приватизації та оренді комунального й державного майна. Завдяки своїм особливостям система стимулює більшу прозорість, більшу різноманітність учасників на етапі оголошення та проведення торгів. І відповідно – більше доходів за результатами аукціонів. Також ця модель надає громадськості вільний доступ до всієї інформації про розпорядження державним майном. Все це робить систему затребуваною та ефективною.
Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA)