Як перевірити новобудову в Полтаві
У сьогоднішній статті мова піде НЕ про те, як вибрати квартиру (Ви й самі знаєте, яка вона повинна бути), а про правомірність будівництва будинку, в якому Ви хочете купити цю квартиру! Це свого роду Юридичний лікнеп, тому може здатися Вам трохи нудним 🙂 Але якщо Ви купуєте квартиру в новобудові – стаття обов’язкова до прочитання!
Для того, що перевірити законність будівництва певної новобудови Вам знадобиться наступна інформація:
- Хто Замовник об’єкта. На сайті Міністерства юстиції України в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань перевіряємо наявність в ньому замовника та чи не перебуває він в «процесі припинення». Дивимося, хто є керівником організації.
- Хто Генеральний підрядник. У тому ж реєстрі перевіряємо зазначену вище інформацію.
- На сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за назвою організацій перевіряємо, чи не ведуться (або не велися) судові справи за їх участю. Звертаємо увагу на предмет спору, якою стороною в процесі виступає «наша» організація, чи не накладений арешт на її активи, чи не вказана в рішенні суду адреса дому, що нас цікавить, тощо.
- Договір генерального підряду на будівництво між Замовником та Генеральним підрядником.
- Державний акт на право власності на земельну ділянку – на кадастровій карті України за кадастровим номером (вказано в державному акті) перевіряємо місце розташування ділянки (повинен відповідати фактичному знаходженню новобудови), цільове призначення, площу та її власника. Якщо земельна ділянка була взята в оренду в Полтавської міської ради – вимагаємо надати відповідний Договір оренди землі.
- Договір про право користування земельною ділянкою для забудови (суперфіцію) – укладається між власником ділянки та Замовником об’єкта (в тексті договору – «Землекористувач»). Перевіряємо відповідність зазначеного в даному договорі кадастрового номеру з номером в Державному акті.
- Акт прийому-передачі земельної ділянки.
- Інформаційна довідка з Державного реєстру прав на нерухоме майно (інформація про земельну ділянку).
- Декларація про початок виконання будівельних робіт – знову перевіряємо відповідність адреси новобудови, кадастрового номеру, Договору суперфіцію, наявність найменувань Замовника та Генерального підрядника. Декларація повинна бути зареєстрована відповідним територіальним департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
- Якщо будинок вже прийнятий в експлуатацію – зареєстрована Декларація про готовність об’єкта до експлуатації.
Всі зазначені документи Відділ продажу забудовника зобов’язаний надати на вимогу покупця. Якщо ні – це перша ознака, що з документами на будівництво є проблеми. Але також хочу зауважити, що наявність всіх необхідних дозвільних документів не може гарантувати прийняття новобудови в експлуатацію, так як на хід будівництва можуть вплинути як суб’єктивні, так й об’єктивні чинники.
