Як перевірити новобудову в Полтаві


У сьогоднішній статті мова піде НЕ про те, як вибрати квартиру (Ви й самі знаєте, яка вона повинна бути), а про правомірність будівництва будинку, в якому Ви хочете купити цю квартиру! Це свого роду Юридичний лікнеп, тому може здатися Вам трохи нудним 🙂 Але якщо Ви купуєте квартиру в новобудові – стаття обов’язкова до прочитання!

0_96f57_83ace42e_XL

Для того, що перевірити законність будівництва певної новобудови Вам знадобиться наступна інформація:

  1. Хто Замовник об’єкта. На сайті Міністерства юстиції України в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань перевіряємо наявність в ньому замовника та чи не перебуває він в «процесі припинення». Дивимося, хто є керівником організації.
  2. Хто Генеральний підрядник. У тому ж реєстрі перевіряємо зазначену вище інформацію.
  3. На сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за назвою організацій перевіряємо, чи не ведуться (або не велися) судові справи за їх участю. Звертаємо увагу на предмет спору, якою стороною в процесі виступає «наша» організація, чи не накладений арешт на її активи, чи не вказана в рішенні суду адреса дому, що нас цікавить, тощо.
  4. Договір генерального підряду на будівництво між Замовником та Генеральним підрядником.
  5. Державний акт на право власності на земельну ділянку – на кадастровій карті України за кадастровим номером (вказано в державному акті) перевіряємо місце розташування ділянки (повинен відповідати фактичному знаходженню новобудови), цільове призначення, площу та її власника. Якщо земельна ділянка була взята в оренду в Полтавської міської ради – вимагаємо надати відповідний Договір оренди землі.
  6. Договір про право користування земельною ділянкою для забудови (суперфіцію) – укладається між власником ділянки та Замовником об’єкта (в тексті договору – «Землекористувач»). Перевіряємо відповідність зазначеного в даному договорі кадастрового номеру з номером в Державному акті.
  7. Акт прийому-передачі земельної ділянки.
  8. Інформаційна довідка з Державного реєстру прав на нерухоме майно (інформація про земельну ділянку).
  9. Декларація про початок виконання будівельних робіт – знову перевіряємо відповідність адреси новобудови, кадастрового номеру, Договору суперфіцію, наявність найменувань Замовника та Генерального підрядника. Декларація повинна бути зареєстрована відповідним територіальним департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
  10. Якщо будинок вже прийнятий в експлуатацію – зареєстрована Декларація про готовність об’єкта до експлуатації.

Всі зазначені документи Відділ продажу забудовника зобов’язаний надати на вимогу покупця. Якщо ні – це перша ознака, що з документами на будівництво є проблеми. Але також хочу зауважити, що наявність всіх необхідних дозвільних документів не може гарантувати прийняття новобудови в експлуатацію, так як на хід будівництва можуть вплинути як суб’єктивні, так й об’єктивні чинники.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: