Така різна Пивиха…
Пивиха — це гора (пагорб) і одне з наймальовничіших місць на території Полтавщини, що є історико-геологічною пам’яткою. Пивиху вважають найвищою горою на лівому березі Дніпра, висота якої 168 метрів (в деяких джерелах — 169 м). Підвищення утворилося внаслідок дії льодовика дніпровського зледеніння. Зараз це ландшафтний заказник місцевого значення. У 2008 році Пивиха представляла Полтавщину у всеукраїнському конкурсі «7 природних чудес України».
Пихиву омиває та постійно розмиває штучно створене Кременчуцьке море. У відслоненнях гори присутні: мергель, глина, пісок, кристалічний гіпс. Саме жовту і блакитну глину вважають лікувальною (хоча медичний ефект офіційно ще не підтверджений). Тому наявність води, піщаних пляжів з розсипами блакитної глини приваблює багатьох туристів у теплу пору року.

19.03.2017 пізнавальна пішохідна прогулянка «Пивиха…»
Але період комфортного відпочинку і насолоди від водоймища занадто короткий, бо Кременчуцьке водосховище «зацвітає» з середини літа …

19.03.2017 пізнавальна пішохідна прогулянка «Пивиха…»
Рівень водосховища характеризується весняним наповненням і зимовим спрацюванням. Тому саме на початку весни, коли море відступає від гори, можна прогулятися широким піщаним пляжем і зустріти багато незвичного. Наприклад давні решти побуту: черепки глиняного посуду, скляні уламки, кістки, тощо.
Гора має давню історію. За переказами, колись тут було поселення Пива, а пізніше, в XVI ст., ченці Київського Пустинно-Миколаївського монастиря заснували тут Пивгородський Миколаївський монастир. Згодом місцева фортеця-монастир стала релігійно-політичним осередком українського народу у визвольній війні за свою державність: свого часу для повстанців Павлюка, згодом — для козаків Хмельницького. Пізніше монастир був зруйнований.

19.03.2017 пізнавальна пішохідна прогулянка «Пивиха…»
Після заповнення у 1959-1961 роках Кременчуцького водосховища Пивиха поступово руйнується. Сьогодні вже розмито понад 600 метрів гори. Люди знаходять залишки древнього монастиря та кладовища, які вимиваються дніпровськими хвилями. Гору всіляко прагнуть зберегти: проводять засідання, зустрічі, започаткували навіть «Пивиха-фест», але грошей на берегоукріплення не виділяють.

19.03.2017 пізнавальна пішохідна прогулянка «Пивиха…»

19.03.2017 пізнавальна пішохідна прогулянка «Пивиха…»
Маршрут бюджетний: ст. Полтава-Південна, потяг 6531 Полтава-Кременчук — ст. Кременчук — автостанція Градижськ — г. Пивиха — с. Максимівка — ст. Кременчук — потяг 6536 Кременчук-Полтава, ст. Полтава-Південна.

19.03.2017 пізнавальна пішохідна прогулянка «Пивиха…»
Вартість проїзду: квитки на потяг — по 16 грн в один біку і на автобус — 25-28 грн в один бік.
На ринку в Градизьку можна купити свіжу рибу для грилю.

19.03.2017 пізнавальна пішохідна прогулянка «Пивиха…»

Пізнавальний одноденний піший похід вихідного дня «Пивиха…»
ВАЖЛИВО!!! Не забудьте прибрати за собою місце відпочинку, а сміття заберіть з собою.
Обкладинка: Тетяна Домненко
6 Коментарі
Ну… з приводу найвищої точки – типова помилка. Вища точка лівобережжя – за 5 км на захід від селища Опішня (202,6 м).
мається на увазі саме по берегу Дніпра
Яка ж у нас красива природа. Море хоч і штучне,але своє, гори – наші, живи і радій! Чекаємо нових розповідей!
Така смішна ціна за таку масу задоволення! Вдячні за підказку! Живемо й не бачимо,що в нас під носом, а платимо за Єгипти.
Багато чула про Пиаиху, ніколи не була,а тепер ще й побачила, хочеться відвідати. В яку пору року кажете краще це зробити,щоб до цвітіння
Яка краса,аж не віриться, що поряд з нами.ю