На межі зими з весною у Карпатах

У Карпати можна ходити будь-якої пори року. Навіть зараз. Коли приїжджаєш у Яремче, то там вже справжня весна і все навколо розцвітає та оживає. Можна прогулятися до водоспаду Гук, а потім стежкою Довбуша піднятися на хребет.

Достатньо лише піднятися і пройтися невисокогірними хребтами, щоб побачити, як оживає природа на українських полонинах і вершинах. Різниця висоти у 200 метрів в горах дозволяє переходити з весни у зиму, а потім знову повернутися у весну. На висоті від 1100 метрів ще панує зима, і так буде до середини травня. Лише змінюватиметься висота цієї межі – вона буде все вище і вище.

Невисокогірні хребти дозволяють робити як одноденні прогулянки, так і походи з ночівлею. Наразі розроблені та промарковані маршрути для активного відпочинку. З таких невисоких хребтів відкриваються панорами основних гірських масивів Карпат з їхніми засніженими вершинами: Говерла, Петрос, Синяк, Хом’як, Довбушанка.

Чудові панорами – то далеко, а зовсім поруч – полонини з кошарами, які ще пустують. Але зовсім скоро вони заповняться отарами овець на літування. Про це нагадують як пам’ятні хрести, так і каплички на полонинах.

А поки що полонини вкриваються ковдрою з ранніх весняних крокусів. Пробившись через ґрунтову товщу, а інколи – через сніжний килим, вони вітають весну і нас своїм фіолетовим цвітом. Наукова назва «крокус» пов’язана з давньогрецькою міфологією. Греки вважали рослину символом щастя, квіткою Аврори – міфічної богині ранкової зорі.

Увага! Погода в горах непередбачувана. Тому треба мати здоровий глузд, надійне туристичне спорядження та одяг, а також відповідний досвід.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Киньте мене на ту межу)))

2019-04-30
Даяна
Відповіcти
0

Були торік весною,так хотілося побачить отари овець на полонинах,а побачили лише одну невеличку. Мабуть ,там уже це не вигідно.

2019-04-30
Володя
Відповіcти
0

Карпати весною просто неймовірні!!!!

2019-04-30
Юлія
Відповіcти
0

Люблю хатки в горах,це так гарно,всі зображення нагадують сюжет з фільму “Тіні забутих предків”

2019-04-30
Таня
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: