8 березня: вітати не можна ігнорувати

– С наступающим!, – посміхається касирка жіночці, яка згрібає покупки у торбинку, принесену з собою.

– І вас тоже с праздніком! А Ви работаєте в празднікі? – на автоматі відповідає кучерява покупчиня, забираючи важкий пакунок із касової стрічки.

– Ми же нє государствєнноє учрєждєніє, работаєм посмєнно, – парирувала касирка, спокійно пробиваючи моє добро.

– С наступающім, – ляпнула в мою сторону. В голові проблискали варіації «я не святкую», «з яким святом», «що наступає», «да бросьте ви еті нєжності»… Я мовчки вийшла із магазину, чуючи такі ж «привітання» для наступних покупців.

Центром міста шмигають кавалери із букетами і коробками, з самого раночку вже бігали дівчата із кольористими тюльпанами і віничками жовто-зеленої мімозки (я не про салат)). Два молодики з мікрофоном і камерою зупиняють молодих красунь з питаннями: «Чи зробили б Ви пластичну операцію?», «Якщо так, то що б Ви в собі змінили?». Панянки голосно сміються і гордо відповідають, що задоволені своєю зовнішністю. «Привітайте жінок», «у нас знижки», «свято краси», «лише протягом трьох днів жіночого свята»… Месенджери розриваються піліканням вітальних повідомлень від магазинів і фірм. Яскраво світить сонечко, знищуючи останні шмаття брудного зимнього снігу попід стінами в затінках. Полтавці відзначають «святожінок» із 6-го березня, і певно, до 11-го включно. Людям (чоловікам і жінкам – без сексизму) хочеться свята! А як його хочеться саме жінкам!

Бабуся із хилою трояндочкою копирсається у власній сумці, що стоїть в коридорі на долівці. Ломака-обпирака тримається об коліна.

– Ой, здравствуйтє! А я би Вам цвєточков купіла, но вони дорогі, от 50 рублєй, – торочить жіночка за сорок телефоном біля вікна.

З кінця XIX ст. жінки боролися за рівноправ’я, заробітні плати на рівні з чоловіками, виборче право та проти дитячої праці. Донині актуальне твердження, що в цей день увагу слід зосереджувати на історії боротьби жінок за свої права.

І як би ми не протестували, які б версії про текстильниць, повій чи клар цеткіних не ставили на противагу чи у підтримку святкуванню, – однозначно ми не можемо заперечити те, що 8 березня – Міжнародний жіночий день (офіційно встановлено ООН).

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

в цей день місто просто буяє яскравими квітами. По вулицях ходять усміхнені жінки з букетами і подарунками. Що може буть прекраснішим, жалко,що лище раз на рік. Звичайно віітати.

2019-03-08
Доля
Відповіcти
0

Чи й не свято, вже давно всі забули шо і до чого. На ввсе була декомунізація,а тут пройшла мимо.

2019-03-08
Зооо66
Відповіcти
0

Зараз якась така ситуація,що і справді не знає,вітати чи ігнорувати цей день. Люди реагують по всякому.

2019-03-08
Таня
Відповіcти
0

вихідний і це вже добре,що ще треба. Ну тюльпанчик хіба.

2019-03-08
Петро
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: