Мурали
Коли ти мешкаєш у містах, де більшість мікрорайонів забудовано за типовими «проектами» або й узагалі як однотипний проект (наприклад місто Луганськ), а багато де й досі будівництво — в стилі «совок стайл», то більшість стін обшарпані або не мають ні найменшої архітектурної цінності, утеплені врізнобій і обвішані або рекламою, або кондиціонерами. Знайомо? Думаю — так!
У мене з однодумцями давно є мрія. Не така як в Королевської — та все ж: намалювати у нашому місті мурал.
Мурал — це сучасний вуличний живопис, створений найчастіше легально, що має сенс або дає натяки на його існування. У муралі завжди присутній неповторний образ, персонаж, код.
Тем для Полтави є достатньо, не довго думаючи можна взяти героїв з творів Гоголя чи Котляревського — є де розгулятися. Намальований нами разом з художником Білоконем біля Полтавської державної аграрної академії Меморіальний комплекс учасникам Революції Гідності та героям АТО — це, по суті, теж мурал. У нашій країні є багато гарних прикладів цього мистецтва, найкращий прогрес у цьому напрямку спостерігається у Києві, Харкові та Львові. Найвідоміша робота у Києві на Андріївському узвозі має назву «Відродження».
Взагалі зараз в столиці «бум» на мурали, протягом року намалювали близько 15 робіт. Свій внесок для втілення муралів зробили художники з України, Іспанії, Австралії, Британії, Португалії, саме вони додали яскравості стінам старих будинків.
Велику роль у створені перших графічний малюнків поштов австралійський стріт-артист Гвідо Ван Хелден своїми роботами.

Мурал українського художника Олександра Корбана
Більшість робіт несе свою специфічну задумку. Але, як на мене, дуже цікаво виглядає, коли робота присвячена комусь з відомих людей або земляків. Тут перше місце займає, як на мене, Харків.

Тарас Шевченко у Харкові

Леонід Биков у Харкові

Юрій Гагарін

Сергій Нігоян на Михайлівській площі у Києві, створений художником Алешандре Фарту (Португалія)
Є духовні роботи.

Богородиця у Києві

Єдина Україна у Івано-Франківську
Як це відбувається офіційно: міська влада видає дозвіл на легальне розмалювання будинку. Потрібно звернутися з відповідним листом до міської ради і додати ескіз та приклади попередніх робіт, якщо є.
Хто за це платить: повинен бути меценат, який оплачує художнику проживання, фарби і підйомний кран.
Так що, коли прийде час і з’являться ідеї та кошти, давайте це зробимо разом! У мене немає жодних сумнівів, що подібні творіння можна втілити у Полтаві.

Мурал заввишки 70 метрів з обличчям літнього моряка, розташований кілька років тому у сучасному Пусані (Республіка Корея)
Треба будувати місто, так щоб твій район не мав вигляд сірих коробочок, як в тому радянському фільмі, коли на новий рік п’яним головний герой полетів в інше місто та потрапив на індентичну вулицю та в такий же будинок.
На мою думку, саме так має вигляд панорама мікрорайону, коли є нетипова забудова.

Місто Київ ЖК «Комфорт таун»

Але деякі країни знаходять ось таке рішення з проблемою сірості вже збудованих мікрорайонів (Росія)
1 Коментар
Очень крутая затея!!!