Мій погляд на ситуацію, що виникла навколо ФК “Полтава”, дитячих футбольних шкіл і нового стадіону

Хочу роз’яснити власний погляд на ситуацію, щодо зустрічі між головами депутатських фракцій міської ради, власником ФК » Полтава» та одним з найбільш активних забудовників нашого міста – «Сучасний Дім»(власник Соболєв Л.Д.)

вад

Деталі зустрічі тут:
http://tribuna.pl.ua/news/u-poltavi-hochut-pobuduvati..

Власник ФК » Полтава» заявив напередодні, що він відмовляється від фінансування клубу через те, що йому набридло боротися з непробивною бюрократією в нашому місті. Детально ознайомитись можна тут:
http://poltava.to/news/36582/

Чому я був на зустрічі?!

1) Буду працювати в депутатській комісії містобудування. Питання будівництва стадіону у межах міста є повністю у компетенції цієї депутатської комісії.
2) Як депутат, якого хвилює доля нашого міста, вважаю, що повинен знати всіх, хто інвестує в місто, і з якими проблемами інвестор стикається, адже допомога йому – це прибуток місту та додаткові робочі місця для мешканців.
3) Найголовніше те, що я активний вболівальник ФК «Ворскла» ( 8 років відвідую домашні матчі улюбленої команди також багато побував на виїздних іграх та більшості футбольних стадіонах команд Прєм’єр Ліги України, був на стадіонах Білорусії, Молдови. Тож я знаю, що таке спортивна інфраструктура високого рівня: сучасний критий стадіон, дитячі футбольні школи та правильний маркетинговий підхід.
Отже все по порядку:
Власник ФК «Полтава» заявляє, що зустрів чисельні бюрократичні проблеми та прохав в депутатів допомоги у сприянні їх вирішення.
На мою думку, це один з головних наших обов’язків – допомога інвесторам (хто б це не був). Кожен інвестор, місто і мешканці тільки у виграшу. Головне встановити сприятливі умови та чіткі рамки в межах закону!


Перша проблема – база ФК «Полтава» в с. Копили.

Саме там Соболєв Л.Д. вже збудував базу якісного рівня (можу констатувати, що такої бази навіть не має головна команда нашого міста ФК «Ворскла» та й більшість команд Прем’єр Ліги – саме це є прикладом, що інвестор тут надовго).

База ФК «Полтава» (Перша ліга Чемпіонату України з футболу)

ва1

ва11

«Нынешняя ситуация в нашей стране, казалось, не должна настраивать людей на что-то хорошее. К счастью, в Украине есть люди, которые думают о будущем, которое сможет нас всех объединить. Я собственными глазами видел футбольные базы «Шахтера» и «Динамо», поэтому могу с уверенностью говорить, что полтавская им не уступает, а в чем-то даже является лучшей», – говорить Мелетій Бальчос, президент Професіойної футбольної ліги України.(с)

База ФК «Ворскла» (Клуб Прєм’єр-Ліги)

ууууу

уууууууу

Також, у планах збудувати два додаткових поля для дитячої футбольної школи, а для цього потрібно взяти в оренду земельну ділянку.
Так як земельні ділянки належать лісовому фонду, ними розпоряджається Кабінет Міністрів. Інвестори неодноразово звертались до представників Федерації футболу представників ПФЛ для вирішення цього питання. За два роки вони так і не отримали ніякої допомоги від влади, окрім «почекайте».
Обов’язково потрібно розібратись, чи все нормально з документацією. Якщо так, то чому б не сприяти цьому?! Хто бачив «рівень» футбольної ДЮСШ „Ворскла” ім. І.І. Горпинка?

руууу

Це, так званий, «стадіон» для дітей!)))

рууууууууууууууу
Діти грають на гранвідсіві. То про який рівень підготовки ми можемо говорити? Я чітко пам’ятаю момент коли ФК «Ворскла» грала з «Бенфікою» (Лісабон, Португалія) в лізі-Європи(27.08.09.) і як гості оглядали інфраструктуру стадіону «Ворскла» ім. Бутовського, коли вони дішли до «полей» ДЮСШ „Ворскла” і запитали «Що це?» – їм роз’яснили що це місце для паркінгу 🙂

Як виживає інша дитяча футбольна школа ДЮСШ «Молодь» можна ознайомитись тут http://poltava.to/news/35930/

Тренуються юні футболісти під дубом

Тренуються юні футболісти під дубом

Добре, що ФК «Ворскла» побудувала у Нижніх Млинах та в районі автоагрегатного заводу футбольні поля для юнацьких складів клубу та є непогана база, де грають дублери в Крутому Березі

Для прикладу: дитяча футбольна академія клубу «Металіст» Харків

метал

Стадіон «Локомотив» і неможливість добудувати адміністративний корпус.

Коли ТОВ «Сучасний дім» стало власником земельної ділянки, на якій розташований стадіон та інші інфраструктурні забудови, виявилось, що колишні власники зробили технічну помилку. Отже, інвестори змушені були впорядкувати земельні ділянки для того, щоб почати реконструкцію стадіону.
Планують збудувати новий адміністративний корпус, побудувати додаткову трибуну, роздягальню. Щоб оновити стадіон та повністю зробити нову інфраструктуру, їм необхідно затвердити технічну документацію. Зробити це не можуть багато років, оскільки все зупиняє земельна проблема. Немає землі, а отже, немає документів, що дозволяють проводити будівництво.

еее
Тут коментувати нічого. Хто спостерігав розвиток ФК Полтава з 2007 року, той побачив колосальну зміну інфраструктури на стадіоні Локомотив.

локо

У 2004 році Полтавський завод медичного скла реконструює і бере в оренду стадіон. В той період в основному проходили матчі на першість міста.

ку

У 2008 році стадіон був реконструйований: було встановлено 2500 індивідуальних пластикових крісел, введена в експлуатацію в VIP-трибуну для почесних гостей. Реконструкцію профінансував президент клубу Леонід Соболєв

см

У 2015 році збільшили місткість на 1200 місць, і зараз стадіон включає 3700 місць.

Квартал «Пушкарівський» – колишні арт-склади.

ТОВ «Сучасий Дім» є потенційними інвесторами, які роблять внесок в розробку проекту будівництва кварталу та стадіону. З приводу забудови проведено громадське слухання, однак, на сьогоднішній день, це питання затягується, адже діяльність міської ради фактично заблокована. Ці питання повинні пройти через рішення сесії.

фі

Інвестор мотивує це тим, що він хоче збудувати сугубо футбольний критий новий стадіон (на 17тис.), без бігових доріжок – та провести електромережу (що по закону повинне робити місто, зі слів інвестора), а це дуже великі кошти. Нагадую, що стадіон – це неприбуткова справа і цим він аргументує, що забудова всього кварталу компенсує витрати.

яч

Стадіон будуватимуть за проектом “Борисов-Арена”

Але всю земельну ділянку одразу в оренду вони взяти не можуть, оскільки вона більше 90-та га. Майбутніх забудовників цікавлять гарантії того, що дана земельна ділянка не розтягнеться іншими забудовниками.

Висновки:
– У нашому місті забудовників, крім ТОВ «Сучасний Дім», що можуть і хочуть інвестувати в такий проект – немає. Деякі забудовники по три роки «мучають» один-два будинки. Збудувати стадіон має можливості, напевне, ще «Полтаватрансбуд», але підприємство навряд чи буде будувати неприбутковий стадіон.
– Інвестори із інших країн і міст також навряд вкладуть гроші в будівництво неприбуткового стадіону, та не захочуть утримувати команду. Для порівняння, власник ФК «Ворскла» Костянтин Жеваго з рейтингом в Топ-10 мільярдерів України утримує команду «на плаву». Про будівництво нової сучасної фубольної арени в ФК «Ворскла» навіть не йдеться.
– Забудовувати квартал потрібно одним проектом, це дозволить забудувати ділянку у одному архітектурному стилі у єдиному підході та виконавши усі соціальні зобов’язання. Не прийнятний той випадок, коли територію розхватали на маленькі клаптики і забудували, хто як може. Я думаю, що в Полтаві вистачить місця для всіх забудовників.

Адже до Соболєва теж питання, наприклад:
1. Обмежений доступ до стадіону Локомотив для мешканців мікрорайону.
2. Обіцянка розширення вулиці на м-ні «Левада», де активно будує ТОВ «Сучасний Дім» обмежений вул. Головка-вул. Бідного.
3. Змусити взяти відповідальність та збудувати школу і два дитсадки (не будувалось жодного з моменту незалежності України).
4. Проведення тролейбусної лінії обмеженої вулицями Артема-Енгельса-Сінна.

Ця тема дуже важлива і не легка, потрібно почути всіх та піти на компроміс, як інвестору, так і депутатам міської ради. Для цього потрібно аби запрацювали депутатські комісії. Але це ще не скоро…

P.S. Потрібно залучати незалежних спеціалістів по кожному важливому питанню при всій повазі до депутатського корпусу. Адже лунали запитання: у нас є два стадіони, навіщо ще? Роз’яснював, що в нас сучасного, критого, саме футбольного стадіону НЕМАЄ. Також, довелося роз’яснювати, що стадіон «Ворскла» ім. Бутовського не чисто футбольний, відстань від трибуни до поля величезна, коло бігових доріжок, ще й коло для проїзду технічного автомобіля і людині з поганим зором краще дивитись вдома, та й місткість велика для нашого міста (атмосфера пустих трибун ніколи не надихає). Вінцем дискусії став момент, коли депутати запропонували збудувати цей стадіон замість стадіону Ворскла ім. Бутовського.
Ем… а ФК Ворскла куди? Футбольну дитячу школу? Легкоатлетичний манеж? Спорт комітет «Спартак»? Я їм це доніс.
Якось так.

Залишити відповідь
Коментувати

12 Коментарі

Всегда много сомнений по поводу того “делать что-нибудь или не делать”. Но если так размышлять, то никогда ничего не построится, потому что сомнения и скептицизм в конечном итоге победят. Такова человеческая натура. Нужно вопрос ставить в другом формате: что нужно для того что бы это получилось, какие выгоды я получу от этого? И тогда уже искать механизмы для воплощения задуманного.
P.S. А новый стадион Полтаве нужен. Это даже не дискуссионный вопрос, а фактический. Для меня например приемлемей съездить в тот же Харьков или Киёв, что бы смотреть футбол в комфортных условиях, чем мокнуть под дождем на нашем “корыте”…

2017-10-25
Ярославский
Відповіcти
0

У нас в Полтаве как и в Украине людям которые реально делают нормальные дела и за свои деньги ,так им те то что не дают работать так им мешают и на етом хотят пропиариться.Что за люди? Дайте человеку работать или хотя бы не мешайте и робочие места сохраняться и от Вас (депутаты) хоть какая то польза будет.

2016-01-13
Вячеслав
Відповіcти
0

Ах если бы и вправду “нормальные дела”!)))) Засрать город очередными убогими строениями это нормальные дела? Пусть сначала представят нормальные проекты. “за свои деньги”…. они если деньги вкладываю – в обиде не остаются!)

2016-02-02
ИМХО
0

Пане Вадим, ваша думка з точки зору людини яка любить футбол зрозуміла, але ви суперечити сам собі: як можна довірити таку велику ділянку землі в центрі міста людині яка не виконую своїх обіцянок? До того ж я, як людина з архітектурною освітою, дуже боюся довіряти будівництву Соболєву, бачивши які “шедеври” будує Сучасний дім.

2016-01-12
ІМХО
Відповіcти
0

Сомнения всегда были и будут. Но если с таким подходом что-нибудь делать, то ничего не выйдет.

2017-10-25
Ярославский
0

позиція Соболєва цілком коректна. Йому землю, а він заробить на будівництві житла, натомість побудує для міста стадіон. Міська влада має сприяти чим може. Тільки обовязки щодо будівництва стадіо треба чітко виписати, щоб кидалова не вийшло.

2016-01-07
drrust
Відповіcти
0

а кто такой соболев? что за инвестор из россии? откуда капитал? может отмывает бабло? а то такая щедрость, построить стадион в украине… пахнет каким-то подвохом!

2016-01-07
Директор Колхоза
Відповіcти
0

Он Кореной Полтавчанин

2016-01-07
ДядяЖора
0

Ну да, коренной полтавчанин, только с каким паспортом?

2016-01-07
Директор Колхоза
0

Ну я не против строительства стадиона, но уверен, что такая щедрость не просто так у застройщика проявилась. Есть кто-то, кто может рассказать в чем же вся суть?

2016-01-06
Директор Пепсиколы
Відповіcти
0

все понятно 90 га под застройку жилой недвижимости на исключительных условиях

2016-01-12
Серж
0

Останні новини:

Читайте також: