Легалізуй це

Світ змінився, а ми чомусь ні. Парадигма сучасності говорить про те, що не потрібно боротися з усім, що не розумієш. А варто це прийняти і впровадити в діючу систему. Оскільки все рівно це залишатиметься елементом цієї системи, але її сутінкової частини. Якщо ви закрили очі і не бачите, це не значить, що цього немає.
18817339_114244042496113_772935022_o

В деяких інших країнах заборони призводили до створення чорних ринків, до розвитку тіньових угрупувань, які це контролювали. В нашому випадку чиновники на державних посадах створили ці заборони для власного процвітання. Саме вони особисто чи опосередковано отримують свою частку з втраченого бюджетом доходу. Оскільки це влаштовує всіх учасників, окрім держави, згори ніколи не з’явиться ініціативи про зміну правил гри. Вони хотіли б, щоб так залишалось завжди.

Але ми не можемо зберігати статус-кво в цих питаннях. З урахуванням зростаючих витрат на соціальні сфери і на пенсійний фонд, додаткові навантаження лягають на плечі працюючого населення, кількість якого продовжує зменшуватися через еміграцію. Через практично нульові показники інвестицій, через високий рівень виведення капіталу ми заганяємо себе в стагнацію. Проїдаючи все, що генеруємо, ми відмовляємося від резервів, і в один момент все просто зупиниться.

Державний бюджет має шукати нові статті доходу, і ними мають стати елементи тіньової економіки, яка давно поділена між своїми.

Гральний бізнес (недоотримані доходи в бюджет – 300 млн доларів на рік)

Гральний бізнес

Гральний бізнес

Був заборонений в 2009 році, і з того часу пройшов декілька етапів свого відродження. Підпільні казино для перевірених, в підвалах чи складах, які були надійно законспіровані. Вхід у ці заклади лише по рекомендації та високим мінімальним чеком на ставки.

Підпільні клуби з гральними автоматами для звичайних лудоманів в спальних районах міст, які театрально громилися політиками перед телекамерами. Після журналістських розслідувань вони зачинялися, але одразу по зменшенню публічної уваги відновлювали свою роботу.

Зараз гральний бізнес вийшов із підпілля. Маючи надійне прикриття від місцевої влади та правоохоронних органів, немає причин ховатися. Принцип “хочеш заховати – поклади на видному місці” відмінно працює. Якщо не подавати виду, то ніхто і не подумає, що у нас є законодавча заборона на їх роботу.

Це дуже нагадує ситуацію з корупцією в нашій країні. Чим більш відкрито і нахабно ведуть себе чиновники і силовики, тим легше нам прийняти цю реальність за норму. Нагадує варіацію “матриці”, коли відчуваєш, що щось не так, неправильно, і так не має бути. Але якщо всіх інших це влаштовує, то можливо, це з тобою щось непевне.

Як гриби азартні заклади відчиняються на будь-якій вільній орендній площі. Якщо подивитися, що зараз в тренді, то в першій трійці будуть секонд-хенди, пиво на розлив і гральні зали.

Отже, гральний бізнес в Україні є і він працює. Бюджет втрачає величезні кошти через порушення закону і через його фіктивність. Це не кредитні транші, які потрібно потім віддавати з відсотками, це не підвищення податків чи пенсійного віку задля скорочення дефіциту бюджету. Це ті природні находження від ліцензування, які не потребують ніяких додаткових регламентів чи нормативів.

Сексуальні послуги (-100 млн доларів)

Секс бізнс

Секс бізнс

Найдавніша професія в історії людства, і те від чого продовжуємо відхрещуватися в цифрову епоху. Проституція є елементом кожного суспільства. Історична складова вказує на те, що так буде завжди, що доводить всю марність боротьби з нею.

Багато з розвинутих країн, у яких ця проблема була досить гострою, прийняли єдине вірне рішення – законодавчо її урегулювали. Угорщина, Нідерланди, Латвія, Греція, Німеччина, які легалізували надання сексуальних послуг, не стали країнами розпусти і богохульства. Вони бачили наявність проблеми, і намагалися її вирішити, а саме поставити в рамки, щоб ефективно контролювати. І ця ситуація з проблеми стала лише питанням на порядку денному.

Десятки тисяч учасників цього ринку в Україні зараз випали з поля зору держави. Ми не знаємо про їх життя на межі закону і криміналу. Весь час ця сфера є джерелом прибутку правохоронних органів. Вся їх боротьба з порушенням закону лише для вигляду, щоб поставити галочку в щомісячному плані, не маючи бажання руйнувати власний налагоджений бізнес.

В законодавстві встановлене лояльне покарання у вигляді штрафу для повій і реальна кримінальна відповідальність з позбавленням волі для сутенерів. Такий розподіл зроблений для того, щоб лише провірені та затверджені могли займатися цією справою, а всіх чужих без даху можна було швидко прибрати.

Наслідками надання правового статусу будуть:

  • дохід в бюджет
  • знищення корупційної складової
  • медичний захист учасників
  • безпека учасників
  • протидія примусовій проституції, проституції неповнолітніх
  • створення профсоюзів та асоціацій
  • зняття нагляду зі сторони правоохоронних органів та перехід до сфери податкових служб

“Якщо не можеш знищити, то потрібно очолити” – це відома приказка, але на жаль, яка згадується при обговоренні корупційної системи в нашій країні, коли кожна нова влада йде старим перевіреним шляхом. Але зараз цю приказку можна трактувати, як єдиний спосіб вирішення проблеми проституції.

Ніякими силовими методами не можна придушити цей “бізнес”, а отже його потрібно поставити в рамки. Дозволено все, що не заборонено – це єдиний формат, який з ворогів зробить нас партнерами.

Ринок землі (втрати не оцінені)

Земля і бізнес

Земля і бізнес

Один з самих великих прихованих активів в Україні. Сотні тисяч гектарів приватних паїв та державних ділянок, які випали з економічного сектору. Відсутність ринку, який би визначав реальну ціну землі, спотворюю ціноутворення при оренді паїв великими господарствами.

Мораторій на продаж землі – це кріпацтво 21 століття. Не маючи права на продаж, люди позбавлені можливості переїхати в інше місце, або отримати кошти за свій актив. За час незалежності мільйон людей так і не змогли його реалізувати, щоб, наприклад, оплатити навчання дітей чи власне лікування.

Держава власноруч порушує Конституцію України, за якою ніхто невправі вказувати власнику, як розпоряджатися своїм майном.

Бідність села спровокована саме відсутністю правил володіння землею. Зацікавлений інвестор не може вкладати кошти не маючи гарантій і прав на землю. Інвестуючи в перші роки гроші в орендовану землю, лише через 5-7 рік зможе їх почати повертати. В той же час по закінченню оренди селяни можуть забрати свої паї, що принесе йому підсумковий збиток.

У нас в країні великі господарства орендують одну з найродючіших земель у світі за самими низькими ставками. Відкритий ринок дозволить в нього інвестувати кошти банкам, фондам і національним компаніям. Це призведе до збільшення конкуренції, а отже зростання вартості землі та розмірів орендних платежів.

Має бути створений ринок землі, який відродить наші села. Ми повинні повноцінно використовувати наші природні ресурси – чорнозем. Урожайність якого через погану ефективність набагато нижче європейської, де значно гірші землі.

Земля – це національне надбання, власником якого є народ. Але якого позбавили власності, оскільки якщо не розпоряджаєшся, то і не володієш, а лише так – утримуєш.

Видобуток бурштину (-100 млн доларів)

Бурштин

Бурштин

Заявлені обсяги покладів в Україні сягають 4 млрд доларів. Більшість коштів від видобутку якого, отримують кримінальні угрупування та представники закону, які це “кришують”. Місцеві жителі працюють старателями, а поставлені наглядачі збирають данину за вхід на ділянку, а потім тут же викупляють у них камінь. Оскільки всіх така схема співпраці влаштовує, то і бізнес процвітає. Іноді, звичайно, бувають сутички між конкуруючими бандами за контроль над ділянками, але зброя чи більш ранговий вплив “даху” вирішує питання.

Єдиного учасника, якого має не влаштовувати така ситуація – це держава. Влада показує всю свою слабкість і нездатність боротися проти порушення закону. Ні на місцях, ні в Києві не приймається рішень, які були б направлені саме на вирішення проблеми, а не лише декларування намірів.

“Два тижні даю силовикам для ліквідації кришування на ділянках видобутку бурштину. 90 % бурштину в Україні видобувається нелегально за кришуванням правоохоронних органів. І подальше миритися з цим я не збираюсь. Під’їду без охорони на одну з трьох західних областей і покажу, яким чином і хто кришує беззаконня!” – Петро Порошенко від 03.07.2015 року.

І після двох років очікування початку цих двох тижнів, які ще так і не настали, обкрадання надр, обкрадання бюджету, знищення сотень гектарів природних ландшафтів так і продовжується.

Розміри прибутковості від видобутку змусили зацікавлених осіб знайти аргументи навіть для президента, щоб він не поспішав з рішенням. Відкрите порушення закону триває, а Петро Олексійович змирився, нікуди не поїхав і ні на кого не вказав. Хоча “обіцяного три року чекають”, то можливо нам варто зачекати літа 2018-го і тоді все буде (насправді, ні).

А ось нам з цим так точно миритися не потрібно. Варто лише запам’ятати всю безглуздість обіцянок вищого керівництва країни, коли їх слова не мають нічого спільного з реальними діями.

Майбутнє

Майбутнє

Майбутнє

Нашій владі потрібно заборонити забороняти. Вирішення питань в такий спосіб, це бажання відмовитися від відповідальності, це шлях до накопичення проблем, які колись накриють нас з головою. Потрібно пам’ятати, що рожеві окуляри, в яких ми зараз, розбиваються склом всередину.

Це звернення не до влади, чи до тих, хто зобов’язаний вирішувати дані проблеми. Воно до кожного з нас окремо, це запит уваги на ті аспекти життя країни, які не можна залишати так як є. Ми маємо “легалізувати” ці питання в своєму світогляді. Прийняти те, що залишатися консерватором в часи змін, означає зупинитися і загинути. «Потрібно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти хоча б удвічі швидше!».

Нам потрібно змінитися, щоб і наша влада змінилася. Щоб почала нести відповідь перед сучасними запитами суспільства, перед вимогами уже не прийдешнього, а майбутнього.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

По остальному, пожалуй, соглашусь

2017-06-01
Легалайз
Відповіcти
0

Вот только рынок земли – совсем не факт, что в плюс сработает на короткой дистанции. Стратегически же да, это верно. Но ещё очень много неопределенности в механизмах. А их выпишут ведь “под себя”

2017-06-01
Легалайз
Відповіcти
0

Так на короткій дистанції будуть невдачі – вартість землі може різко впасти, з’являться шахрайські схеми і інше. Але уже 27 років минуло, а ми навіть не намагалися вийти на цю дистанцію, все відкладаємо.

Публічність прийняття не дозволить їм прописати в законі все як вони захочуть. Тому вони відтягують заборону продовженням мораторію до тих часів коли, як думають, зможуть витиснути максимум з цього питання.

2017-06-02
Віталій Безрукавий
0

Останні новини:

Читайте також: