Василь Бурлака
7 записи

Finita la commedia: «смотрящі» хто?

12

Рада регіонального розвитку у Києві завершилась скандалом. Президент України Петро Порошенко і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман прокритикували роботу Держгеокадастру і його керівництва. При цьому очільник уряду відсторонив голову відомства Олега Цвяха від посади і пообіцяв його посадити. Приводом для таких радикальних «змін» став виступ голови Васильківської РДА Дніпропетровської області Сергія Літвінова. Посадовець звинуватив у керівника Дергеокадастру у кришуванні земельних схем і призначенні «смотрящих» за ними у регіонах.

682809434

Коротка передісторія, яка стала основою несказанного оптимізму серед фермерів. Та рано кричати «Нарешті обезголовили гідру!». Питань немає – карати потрібно і вище керівництво одного з найкорупційніших відомств.

Та залишаються оті «смотрящі», через які і «злетіла голова Цвяха». Це очільники обласних, районних управлінь відомства і чиновники різних рівнів, які оборудки з землею прикривають.

На Полтавщині вже давньою стало традицією у всіх земельних гріхах звинувачувати начальника обласного управління Держгеокадастру Вадима Чувпила. Але налякані селяни мовчать про чиновників вищого порядку, які прикривають усі протиправні дії.

Так нещодавно фермери Полтавщини висловили недовіру і тепер вимагають звільнити із займаної посади заступника голови Полтавської облдержадміністрації Романа Товстого. Ми не чекали рішень із Києва – уже давно боремося із земельною корупцією.

Та виникає запитання – невже голова Полтавської ОДА Валерій Головко не знав про «темні справи» свого заступника? Чи, можливо, прокурор області Микола Кармазін чи колишній очільник обласної поліції Олег Бех були настільки сліпими, що не бачили масштабних шахрайств і схем?

Якою б не була відповідь на ці запитання ясно одне – такі нахабні і безкарні злочини можна було здійснювати виключно через бездіяльність усієї владної системи.

Тому фермери Полтавщини сьогодні, вітаючи рішучі дії Президента і Уряду, наполягають на «чистці» у лавах керівництва ОДА і Держгеокадастру на рівні області. Ці люди ганьблять і компроментують реформи, які і без того досить неквапно відбуваються у країні.

Виставу потрібно дограти до кінця. Інакше вона буде черговою клоунадою політичного цирку.

22 квітня 2018
21 квітня 2018
20 квітня 2018