“Чесні чиновники”. Земельні історії. Частина третя

От надійшла і моя черга. Правда, надійшла вона ще два роки тому. І вжитті ніколи не написав би про себе – звик сам вирішувати власні проблеми. Але блюзнірство чиновників «від землі» уже перейшло усякі кордони.

"Чесні чиновники". Земельні історії. Частина третя

«Чесні чиновники». Земельні історії. Частина третя

Отже, фермерське господарство «Щаслива доля» – яке сумлінно сплачувало податки, створювало робочі місця, годувало селян – позбавляють землі. У хитрий, і водночас до нахабності простий спосіб.

П’ятнадцять років ми обробляли землю поблизу села Демидівка Решетилівського району. Не гнались за прибутком – берегли землю, допомагали місцевій громаді. Строк договорі оренди на цю землю спливає у грудні цього року. Та знаючи наших «чесних» чиновників, ми почали клопотатись раніше – першого листи до обласного управління Держгеокадастру написали у грудні 2015 року. Без відповіді. Другий лист мав такий самий відгук.

лист перший 3

лист перший10

І лише на третій лист ми отримали відповідь. Отетеріли. Не від відмови. Від її причини. Виявляється, на думку заступника начальника земельного відомства, 15 років ми орали землі природоохоронного фонду!!!

?

Та наступна пропозиція мене знітила ще більше – своїм листом Дежгеокадастр пропонував на переукласти договір оренди під плату у 8% оренди. Та ми були б не проти – але ж природоохоронний фонд!!!

Проте елементарна перевірка показала – усі аргументи Держгеокадастру зшиті «білими нитками». На свої місця все поставив висновок управління екології Полтавської ОДА.

?

Від цієї точки ситуація набула абсурдності. Ще тричі ми звертались до земельного управління з наполегливими проханнями укласти договори оренди на землю. Ми ж її обробляли, звернулись про співпрацю завчасно (маємо переважне право), спеціального статусу вона не має, претензій до господарювання не було – чому «ставите палки у колеса»?

Не те що б відповідь пана Вадим Чувпила засмутила – більше розчарувала. Не можна було придумати щось нове?

?

?

?

?

В усній розмові 21 вересня цього року пан Чувпило «змінив гнів на милість» з запропонував таки переукласти договір оренди. Щоправда, ще «трохи» підняв орендну плату. До 12%…

Тобто запропонував найдорожче орендувати землю на найменший строк (7 років)!!!

Де ж тут здоровий глузд і совість, про які так волали прихильники «молодого керівника»?!!

А згодо у відомстві таки придумали нові «причини» – саме у фіналі посівної, щоб поставити жирну крапку нахабства. На чергове звернення ми отримали відповідь – землю, яку ми плекали і обробляли, частково роздали, частково виставили на аукціон.

?

?

І вже немає природоохороного статусу, завищеної відсоткової ставки – просто аукціон. Обкрутили фермера, сміються над селянином. Знову зіштовхують лобами воїнів і землеробів.

Сьогодні багато фермерів Полтавщини у процесі підготовки до судів проти Держгеокадастру. Відрадно, що у цій справі нас не залишили наодинці. Почувши про чиновницьке свавілля у області, безкоштовну допомогу нам запропонувала одна з авторитетних правозахисних спілок України.

І ми будемо боротися. Не для того, щоб відняти землю у наших захисників, яку їм планує наділити рука злочинців. Ми вимагаємо до себе поваги. Бо годуємо, вирощуємо і створюємо.

А «злочинцям від землі» – рано ви «поховали» і зневажили фермерський рух. Ми йдемо по своє право.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: