Чесні чиновники. Земельні історії. Частина перша

Минула публікація у блозі викликала такий інтерес до проблем фермерів, який значно здивував. Коментарі під текстом – емоційні, насичені звинуваченнями, «збалансовані», «конструктивні» – ще раз підтвердили – я правильно обрав шлях.

Отже, фермери Полтавщини натрапили на болюче місце нашої «корупційної еліти». Тому продовжуємо.

На сторінках свого блогу я розпочинаю цікаву ретроспективу – щотижня розповідатиму історії «чесних і прозорих» діянь чиновників обласного управління Держгеокадастру, райдержадміністрацій, облдержадміністрації, які направлені на «підтримку» фермерів і «сприяння» у їх роботі.

Перша історія – про ФГ «Карван 2». Фермер Володимир Петлюра 10 рокі працює у Котелевському районі. Орендував 67 гектарів землі, справно виплачував орендну плату. Угода була укладена до 2013 року. І після цього терміну ніхто за її скасуванням не звертався. Занепокоївся селянин – звик законно і чесно працювати. Поїхав до чиновників продовжити договір оренди.

І досі їздить по кабінетах. «Урвали» чиновники управління Держгеокадастру 20 гектарів землі і вже чотири роки ганяють фермера, як сірка, знаходячи найрізноманітніші відмовки.

І – УВАГА!!! – увесь цей час совісний фермер продовжує виплачувати орендну плату. Звичайно – землі фермеру не дамо, та від виплат не звільнимо.

Очевидно, не потрібні свої виробники у Котелевському районі.

Сьогодні 20 гектарів землі, викохані Володимиром Петлюрою, готують до аукціону.

Та ще цікавіша притичина сталась у Чорнухинському районі. Одне з найповажніших місцевих фермерських господарств «Світоч» також позбавили землі. Але тут історія з «родзинкою».

У лютому цього року голова господарства Валентина Білик вирушила до управління Держгеокадастру за продовженням договорів оренди. Та у відомстві фермерці повідомили – завчасно приїхала, строк угоди спливає аж у квітні. Документи, звичайно ж, розглядати ніхто і не думав.

А вже весною чиновники почали грати з пані Валентиною у «звичні ігри».

Із 74 гектарів дозволи дали на 35 – у результаті «перемовин», на які недвозначно «натякнули». На решту землі «перемовин» не провели – значить і дозволів на неї не дали. При цьому на шість спроб таки оформити землю приходили відмови з найрізноманітніших приводів.

Загалом пані Валентина більш ніж півроку уже митарствує коридорами Держгеокадастру.

То запитання до прихильників Вадима Чувпила, Романа Товстого та інших чиновників, які «допомагають» селянам – доступні пояснення?

Звичайно, переходити на особистості, відпрацьовуючи чиновницьку «кістку», просто. Та ще й анонімно.

Я ж ніколи не ховався – і не збираюсь цього робити. Незважаючи на дзявкіт «з під тину», буду і далі захищати фермерів Полтавщини від чиновницького свавілля.

Тож чекайте продовження.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Останні новини:

Читайте також: