«Чесні чиновники». Земельні історії. Частина друга

Я давно вже не вірю у збіги. Бо нічого випадкового не буває.

«Чесні чиновники». Земельні історії. Частина друга

«Чесні чиновники». Земельні історії. Частина друга

Не може так бути, щоб зняли виконувача обов’язків Держгеокадастру Олега Цвяха, обіцянки покарати усіх «смотрящих» за земельними махінаціями у регіонах – і вже через 10 днів гучна операція по знешкодженню рейдерів у Тарасівці Оржицького району. Усі чиновники радо звітують про результати «боротьби». Нагадаю, хто забув чи не знав, чи не хоче знати: результат – це вироки і строки «відсидки» для зловмисників і замовників. А у цьому критерієві досить запитань.

Де тоді результати по «рейдерським операціям» у Глобиному і Диканці? І чи не розіграють такий же сценарій по Оржиці?

Одне можу сказати точно – не випущу жодної справи з поля зору, як би цього не хотіли «чиновники від землі» і правоохоронці.

Далі – наступний блок «земельних історій» про «допомогу» з боку місцевої влади фермерам.

І цього разу історії ще гостріші.

Дружу з Іваном Якимовичем Панасенком, головою ФГ «П’ятківський» багато років. Знаю його не лише як умілого господарника, а й палкого борця за краще життя для громади Кременчуцького району. Та ця риса скоріше шкідлива в умовах тотальної бюрократії і корупції.

Уже понад 4 роки Іван Панасенко «воює з чиновницькою армією» на усіх рівнях у реалізації новітнього проекту. На межі Полтавщини і Кіровоградщини є захаращена і занедбана ділянка землі, 65 гектарів, де раніше були дачні садиби. Між Попівською сільською та Онуфріївською селищною радами, далеко від крупних міст, без інфраструктури територія швидко втратила привабливість. Тепер із «культури» тут лише хащі бур’янів, у яких вовки виють і поховані під землею фундаменти «дачок».

Так от ще на початку 2013 року Іван Якимович виступи із ініціативою використати занедбану територію під насадження енергетичної верби. Сам виступав гарантом проекту, знайшов у Кременчуці інженера-конструктора новітніх термокотлів, зобов’язався створити навіть міні-завод по виробництву щепи для потреб соціальних закладів…

За чотири роки протистояння вдалося «знайти кінці» давно забутого дачного кооперативу, переконати чиновників сільської і селищної, районної ради. Свій позитивний висновок до проекту винесла і профільна комісія обласної ради.

І все розбилося об папірець Держгеокадастру.

Фермер звернувся до представника Президента України на Полтавщині – голови ОДА Валерія Головка. Тут чиновники навіть не «заморочувались» – просто не відповіли.

То що – порожні ваші декларації про економію енергії, про новітні підходи до енергоефективності соціальних закладів???

А на сьогодні чиновники пішли у наступ на «вільнодумних» фермерів Кременчуцького району – то у сільській раді надумали вдвічі підвищити орендну плату, то намагають зіштовхнути лобами селян і учасників АТО. У останній ситуації агровиробникам навіть надходять погрози фізичної розправи від «героїв-захисників». І хто стоїть за цими брудними «сценаріями» – усім відомо давно.

Як і у випадку наступної історії.

Але тут уже суцільний кримінальний кошмар, свавілля не гірше ніж у сумнозвісних 90-х.

Олег Загребельний із Чутівського району – не фермер і не підприємець. Просто роботящий хлопчина, який для потреб своєї родини вирішив обробляти землю. За довіреністю свого родича почав переоформлювати земельну ділянку у 9 гектарів померлих дідуся і бабусі, яка знаходиться у Білухівці Карлівського району. Природньо – спіткнувся об бюрократичні процедури у райдержадміністрації, де два роки!!! не могли знайти юриста для дозволу на виготовлення документів. За цей час Олег став фахівцем-юристом у питаннях земля.

Та пройшовши бюрократичний «Крим і Рим», коли на руках були уже всі документи, молодого господаря просто поставили перед фактом – його землю … вже продали. За спиною «у чорну», підприємство, яке орендувало наділ у стареньких перепродало її ПП «Білухівське».

Добре вам там «спиться», панове Валерій Головко, Роман Товстий і Вадим Чувпило? При тому, що оборудку «благословили» за умови Меморандуму на продаж землі, скориставшись безпорадністю стареньких. І хоч угода на оренду 9 гектарів складена до кінця 2018 року «криша» підприємства вже повідомила Олегові – гуляй звідси, пацанчик. За все заплачено.

І що далі? Сьогодні Олегові Загребельному регулярно надходять погрози. Звернення до прокуратури не дало результатів – «у своїх земельних проблемах розбирайтесь через суд». А у який суд іти, коли тебе погрожують «ушатать» і «порішать»? Коли, при будь-яких спробах встановити знаки межі своєї землі на Олега налітають молодчики-тітухани, з шевронами охоронних фірм?

Апелюю до влади, до пана Головка, Товстого, Чувпила. До прокурора області пана Кармазіна, голови поліції пана Замахіна. До всіх, кому не байдужа доля простої людини. Зрозуміло, що ми, фермери, – це загроза для монополії агрохолдингів, живий бар’єр проти земельного дерибану. І з нами система буде воювати нещадно.

Але за що ваші «смотрящі» «мочуть» простого селянина?

Чи вам прямо муляють ті нещасні 9 гектарів? Ви гнобите хлопчину, який сам себе вирішив забезпечити прожитком, бо переконані – всі мовчатимуть і допомоги йому не буде?

Не сподівайтеся – буде допомога. І підтримаємо кожного селянина у цій війні зі свавіллям.

Далі буде.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: