Олександр Ткаченко
5 записи

Півтори кінотеатри у Полтаві

1

Два роки тому, переїхавши до Полтави з Харкова, культурним шоком для мне стали полтавські кінотеатри. Влітку 2014-го їх у Полтаві було півтори: повноцінний Конкорд та здихля Котляревський.

Півтори кінотеатри у Полтаві

Півтори кінотеатри у Полтаві

Оцінивши тоді ціни на квитки, уперше на кіно в Полтаві я пішов до кінотеатру ім. Котляревського. На «Поводиря». Пам’ятається, звук був паскудний, акторів не чутно, холодно і сквжлячно. Пішов уперше і востаннє.

Що ж до Конкорду, то він одразу мені не сподобався своїми цінами (80 грн. за сеанс), неймовірною закостенілістю та посереднім сервісом. Ціновий діапазон протягом дня був майже незмінний. І це при тому, що ось учора в Харкові я ходив на ранкові сенси за 25 грн., вдень – за 50 грн., а ціну 80 грн. міг дозволити собі поставити лише IMAX. Але ж то блін IMAX! Краще за них у світі ніхто кіна не показує. А історії про велетенські екрани висотою з п’ятиповерхівку геть не вигадки. Як Ви певно зрозуміли, я любив ходити у кіно в Харкові. Це було легко та доступно. Тому полтавська ситуація стала культурним шоком.

Пройшли два роки відколи загнувся кінотеатр ім. Котляревського, і Конкорд став монополістом. І це все було в обласному центрі. Тоді як у Кременчуці повноцінно конкурували два кінотеатри. Аж ось, нарешті, маємо ребрендинг Конкорду до стану Wizoria, а в Екваторі з’явився Multiplex.

Спочатку ми з дружиною пішли до нової Wizoria. Замовили квитки через інтернет, роздрукували ваучери і прийшли на сеанс. Уже на касі сталося наступне:

– У нас нові правила. Кожен відвідувач тепер купує собі 3D окуляри. Їхня ціна 15 грн., – каже касирка

– Які ще 15 грн?, – уперто відмовляється вірити у почуте мій мозок

– Ну як які? За окуляри. Вони Вам довго прослужать, – не розуміє мене касирка

– Але мене ніхто про це не попереджав, – я трохи оклигую від нових «зіркових» вражень

– Такі правила. То ви будете купувати чи як?, – сердиться касирка.

У результаті ми купили собі дві пари окулярів. Для порівняння три роки тому в харківському IMAX окуляри дарували безкоштовно. Пізніше, розмовляючи з товаришем, я жалівся на Wizoria. Він мене не розумів. Казав, що це дійсно зручно та гігієнічно – мати власні окуляри. Я ж доводив, що мене поставили перед фактом і навіть не попередили. Це не правильно, не чесно і не цивілізовано. Кожен із нас залишився при своєму, а я став чекати на відкриття Multiplex, як на останню надію.

Учора цей день настав. Пішли з дружиною на ранковий сеанс о 10:10 у Multiplex. Безлюдний Екватор. Ціна квитка 45 грн. Нарешті хоч якась цінова гнучкість у Полтаві. Враження суто аналітичні:

  1. великий зал;
  2. хороший звук;
  3. якісна картинка;
  4. привітний персонал;
  5. без мила у чоловічому туалеті;
  6. ядучий запах пластмаси;
  7. щогодинні обходи наглядачів.

Осанні три пункти стали ложками дьогтю в бочці попкорну. Ядучий запах ми з дружиною вирішили списати на новизну обладнання. А от із наглядачами якось зовсім кепсько. Спочатку на вході групі школоти не дозволили заходити до залу зі своїми чіпсами. Малі засмутилися та побігли залишати пакунки у гардеробі. «Їжте тут», – пожартував я, але вони не оцінили. Потім, протягом сеансу, персонал регулярно обходив зал та вдивлявся у обличчя глядачів. Нормально з’їсти солону соломку мені не вдалося. Відчував себе злодієм. Хоча якого біса не можна проносити свій харч? Дурне правило. Загалом у Multiplex нам сподобалося.

Нещодавно у театрі Колос з’явилася нова Wizoria. Тепер у Полтаві буде три кінотеатри. Це, безперечно, краще ніж один. Може якось вплине на їхній сервіс. Бо зараз така ситуація, що хоч самому відкривай кінотеатр у Полтаві, аби почуватися там людиною.

P.S.

З дитинства батько привив мені любов до Зоряних війн, хоча вони завжди здавалися мені нудними. Тепер ні. Так було до фільму Бунтар один. Мої враження тут.

26 травня 2018
25 травня 2018