Медична епопея. Частина 2

Перший текст про Медичну епопею я написав у вересні. То була драматична історія моїх поневірянь у лікарні. Мета – отримати одну нещасну довідку для басейну. За найкращими голлівудськими традиціями у тому тексті був відкритий фінал. Час закінчувати.

7_10

Якось так склалося, що продовження медичної епопеї вже почули слухачі моїх лекцій з протидії поборів у Миколаєві, Тернополі, Житомирі та Сумах. А полтавці ще й досі ні. Однак, краще пізно ніж ніколи.

Наприкінці серпня мені довелося добряче побігати аби не платити за медичний огляд. Грошей я тоді не дав, але й довідки не отримав. Та історія була майже детективною. На жаль чи на щастя, її продовження суттєво скромніше.

план

Находившись тоді між кабінетами завідуючого відділення мед. оглядів, юридичним відділом та касою, наступного разу я пішов до сімейного лікаря. Увійшовши до кабінету, присів на білий стільчик та переповів лікарці свою сумну історію. Думав, нехай одразу знає. Жінка вислухала мене уважно. Потім встала та, попросивши зачекати, вийшла. Справжній театральний момент. Якщо пустити закадровий сміх чи стогін, то вдасться як завгодно зманіпулювати глядачем.

Повернувшись через декілька хвилин, вона принесла мені заяву на обслуговування у їхньому ЦПМСД. Та ще й сказала: «От бачите, за обслуговування у самій лікарні Вам довелося платити «благодійний» внесок, а нам (ЦПМСД) – ні». Тут варто додати, що реєстрація в мене не полтавська. І я дійсно щороку плачу «благодійний» внесок аби навідуватися до профільних спеціалістів у лікарні.

Далі все було просто для мене й нудно для читача. Лікарка виписала безкоштовні направлення на усі аналізи. Раніше за них мене примушували платити. Успішно впоравшись, я отримав довідку та продовжив ходити до басейну. У самому басейні в мене про неї навіть не запитали. Навряд я один такий серед відвідувачів, але це вже інша історія. За жанром потенційний бойовик, а то й трилер.

Що може врятувати цей блоґ, якщо сюжет надзвичайно нудний? Певно інформативність. Отже, за що важливо триматися, коли океан української медицини реформується?

Перш за все запам’ятайте абревіатуру ЦПМСД (Центр первинної медико-санітарної допомогу). Заболіло горло? Потягнули руку? Настрій не новорічний? Ідіть до ЦПМСД. Там сімейні лікарі мусять Вами опікуватися та пилинки за потреби здмухувати.

Подальша реформа охорони здоров’я пророкує ще тісніший зв’язок українців та «сіменників». У МОЗі вважають, що переважну більшість наших проблем зможе вирішити лікар загальної практики. Аргумент залізний – він знатиме Вас до клітинного рівня. Ну і реформатори давно мріють про профілактику, а не лікування. Але ж хіба це по-українськи? Їм би почитати книгу «Український менталітет» Олександра Стражного.

Так от, у контексті лікарняних поборів роль сімейного лікаря вирішальна. У моєму випадку також. Аби мати підставу не платити за медичні послуги необхідне направлення. Воно означає, що Ви прийшли не по самозверненню. Бо усе, що означає самозвернення передбачає плату. При перших поневіряннях мої аналізи трактували саме так. Сімейний лікар владнала цю «прикру» обставину.

Безперечно, це не вирішує усіх ситуацій, коли нам натякають заплатити до безіменного віконечка (де зазвичай чатує менеджер фонду) або до бездонної шухлядки столу. Тому протягом цього року ми в Інституті аналітики та адвокації створили 2 інформаційні плакати. За допомогою партнерів ці плакати з’явилися у лікарнях 9 регіонів України (зовсім скоро висітимуть й у полтавських). Вони мають привернути увагу українців. Змусити увімкнути мозок.

#побори 2-min

#побори 1-min

На цьому закінчуватиму. Текст для Трибуни написав. Епопею закінчив. Можна зустрічати новий рік без боргів. Не хворійте, людоньки, не хворійте! Приділяйте більше уваги профілактики. Може тоді й книгу Олександру Стражному про наш із Вами менталітет доведеться переписати. З новим, 2017 роком!

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

На Полтавщині об’єднана територіальна громада заманює лікарів зарплатою у 10 тисяч та власним будинком:
http://ritm.tv/news/society/poltavshhini-zamanyuye-zarplatoyu/

2017-01-16
axabnrg
Відповіcти
0

В об’єднаних громадах сімейному лікарю “світить” висока зарплата та соціальне житло. Це вже реальність в Білозерській громаді на Черкащині
http://silobr.info/index.php/novini-gromad/item/907-bezkoshtovne-zhitlo-%20-visoka-zarobitna-plata-=-simeyniy-likar-v-ob%E2%80%99ednaniy-gromadi

2017-01-12
axabnrg
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: