Екорік із “Еколтавою”: особистий досвід. Крок 6

Нарешті «Еколтава» придумала таке завдання на тиждень, що я почуваюся майже ідеально екологічною. Бо чеки з банкоматів, фактично, навіть не пам’ятаю, коли брала в останній раз.

Чеки

Чеки

На шостий тиждень челенджу #мій_екорік учасникам запропонували відмовлятися від чеків з банкоматів. Обґрунтування вагоме: невинний шматочок паперу, за фактом, виявився не таким вже й невинним. Термальний папір, на якому друкують більшість нинішніх чеків містить бісфенол – пластифікатор із вмістом токсичні речовини. Крім того, на виробництво чеків витрачаються кілометри лісів та величезні об’єми водних ресурсів.

Екологічніше і зручніше користуватися мобільним банком, купувати квитки через електронні сервіси та за можливості мінімізувати їх друк на папері. Оскільки я роблю так вже принаймні пару років, відчути себе в мейнстрімі було легко. Але виявилося, що і в цьому напрямку можна покращитися: відмовлятися не лише від чеків у банкоматах, а й у магазинах або, принаймні, кафе та ресторанах. І якщо відмовлятися від чеків з крамниць не завжди зручно – все-таки це хороше підтвердження при спробі повернути товар, то у кафе, якщо ви погоджуєтеся з виставленим рахунком, цілком можна так зробити. Я точно почну.

А з паперовими квитками взагалі все просто: добиратися мені доводиться з Огнівки. Отже, єдиний транспорт – маршрутки, а там жодних квитків, як правило, не видають. Не знаю, можливо, це якийсь перехід до електронного квитка, про який у місті говорять вже не перший рік. Але, якщо так, то перехід дещо затягнувся…

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: