Світлана Варвянська
6 записи

Екорік із «Еколтавою»: особистий досвід. Крок 3

0

«Із кожних 10 синиць 9 гине взимку від голоду». З таких — ох нічого собі! — цифр почався мій третій тиждень великого флешмобу #мій-екорік. І, зізнаюся, я ніколи не думала про зимове підгодовування пташок у такому контексті. У дитинстві це було щось прикольне: тато майструє годівничку, ми з сестрою фарбуємо її фанерний дах темно-червоною фарбою, синиці і горобці щодня прилітають у нашу персональну їдальню… Але що дитяча розвага — годівничка за вікном — для маленьких пташок є питанням життя і смерті — ні, про це для мене якось не йшлося. Дивно, до речі.

Годівничка. #мій_екорік

Годівничка. #мій_екорік

Власне, завдання тижня №3 від «Еколтави» — зробити годівничку для міських пташок — дуже і дуже виручило мене. Коли ти довго-довго обіцяєш власним дітям побудувати лицарський замок з картонних коробок, а сама натомість весь час працюєш, то треба будувати вже хоч щось. Годівничка виявилася хорошою, корисною, а головне, швидкою альтернативою. Хвилин 15 разом з перелити сік у карафку, вирізати отвори, знайти нитки і повісити.

Годівничка. #мій_екорік

Годівничка. #мій_екорік

Тим більше, на кожній кухні знайдеться, що в неї покласти:

  • злакові: пшениця, ячмінь, просо, овес, рис;
  • вівсяна та перлова крупа;
  • насіння соняшника;
  • сало, м’ясо (несолоні), маргарин;
  • зерно кукурудзи, насіння кавуна, дині, гарбуза та кабачків;
  • сушена горобина, бузина, калина та глід, сухофрукти та гриби.

Моїх дітей найбільше вразила інформація, що їхня маленька годівничка може врятувати до півсотні пташок. Хороший спосіб почуватися сильним і крутим захисником.

25 марта 2019
24 марта 2019