Екорік із “Еколтавою”: особистий досвід. Крок 2

Змін має бути багато, і вони мають бути суттєвими. Щось приблизно таке сказала я собі на початку 2018 і вжуххх! – приєдналася до ініціативи ГО «Еколтава» #мій_екорік.

Ялинки

Ялинки

Свій особистий еко-челендж я почала із сортування сміття. Точніше, розширення «асортименту» того, що відтепер йтиме не на загальне сміттєзвалище, а на переробку. Пластикові пляшки з-під олії, скляні – з-під новорічного шампанського, використані целофанові пакетики, металеві банки і папір – кожен з цих видів тепер має окрему сортувальну тару.

Крок 2: «Ялинка, прощавай»

Наступний виклик – позбавитися від новорічної ялинки у максимально екологічний спосіб. Найбільше, чесно кажучи, мені хотілося б вчинити, як у США. Там ялинки після свят викидають в озера. Дерева ніби створюють рифи, де мальки ховаються від великих рибин. Завдяки цьому відновлюється популяція різних видів. Також це стимулює ріст водоростей і відроджує екосистему, почасти зіпсовану людською діяльністю.

Але доведеться виходити з полтавських реалій. Зоопарку, щоб віддати ялинку на корм чи підстилку для тварин, у нас немає. А жаль: вона в нас офіціно придбана, чипована, страшними хімікатами не оброблена. Цілком могла б згодитися.

Утилізація ялинок. Фото - "Трибуна-Бровари"

Утилізація ялинок. Фото – «Трибуна-Бровари»

Агроном з мене ніякий, тому з ідеями про використання хвої для захисту городини від шкідників теж не вийде. Тож я обрала найпростіший для себе спосіб: наша ялинка, позбавившись усіх іграшок-намистин-блискучого дощика, тимчасово «переїде» до сміттєвих баків. Але опиниться не в одному з них, а біля – так пропонує зробити полтавське КАТП-1628. Деревця обіцяють використати для опалення приміщень. Так роблять комунальники у багатьох містах України. Принаймні, хоч якась користь.

Утилізація ялинок. Фото - "Житомир-Інфо"

Утилізація ялинок. Фото – «Житомир-Інфо»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: