Екорік із “Еколтавою”: особистий досвід. Крок 5

Завдання п’ятого тижня великого флешмобу #мій_екорік виявилося для мене поки що найскладнішим. Максимально відмовитися від пластику – усіх отих незчисленних пакетиків, кульочків та шматочків харчової плівки – це тільки на перший погляд легко. Занадто сильно увійшов цей елемент у наше щодення.

Торбинки

Торбинки

І хоч торбинки, якими можна було б замінити пакетики при купівлі круп, фруктів та овочів на базарах і в супермаркетах мають досить охайний і навіть привабливий вигляд (можна переконатися у цьому, поглянувши на фото), чесно скажу: до такого радикального кроку я ще не готова. І не тільки тому, що торбинки треба купити чи бодай пошити. Їх треба ще й не забувати брати з собою, коли йдеш за покупками. А значить, хоч трохи систематизувати цей процес, бо поки що продукти у нашому сімейному холодильнику та кухонних шафках з’являються дещо хаотично.

Крім того, купівля розсипних круп – усіх тих гречок, рисів та булгурів – не видається мені такою вже привабливою ідеєю. Бо їхня якість почасти помітно нижча, ніж у розфасованих варіантів.

Еко-сумка

Еко-сумка

Однак завдання екологічного флешмобу – не для того, щоб нічого не робити, а для того, щоб робити бодай можливе. Саме так я домовилася з собою на його початку. Якщо від життєдіяльності мене і моєї родини буде хоч трохи менше шкоди довкіллю – це вже маленька переможенька. Тому шиються торбинки для фруктів, овочів та зелені. А я, принаймні, запаслася більшою кількістю еко-торбинок, щоб складати покупки. І, вибігаючи ввечері «по кефірчик» та вертаючись іще з літром молока, двома пачками макарон, кілограмом сиру, кількома бананами,сосисками і шоколадкою, нести це все не у черговому пакеті чергового супермаркету. Такі, до речі, теж «не гуляють». А використовуються повторно як пакети для сміття. Не впевнена, правда, що це так вже екологічно…

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: