Хто такий Євген Коновалець?

Відповідь на це питання знають далеко не всі, навіть у патріотичному та націоналістичному середовищах. Усі знають про Бандеру, багато кому відома постать Шухевича … А от Євеген Коновалець, один з найвизначніших політичних і військових діячів в історії України ХХ ст., забутий навіть тими, хто продовжує його боротьбу. Цю історичну несправедливість ми повинні виправити.

Konovalets

Євген Коновалець

Сьогодні я напишу про бойовий шлях Є. Коновальця… шлях боротьби за Україну.

Все розпочалося зі студентських років, боротьба за український університет у Львові, діяльність у «Просвіті», Український Студентський Союз, Українська Національно-Демократична Партія.

Потім була Перша світова війна і російський полон, але навіть там Коновалець продовжує пропагандистську і організаційну роботу після лютневої Революції.

Повернувшись в Україну, бере участь у створенні однієї з найбоєздатніших формацій Армії УНР. Січові Стрільці під проводом полковника Коновальця відзначились у антигетьманському повстанні, протидії більшовикам та денікінцям.

Simon_Petlyura_ta_Yevgen_Konovalets_na_prisyazi_Sichovikh_Striltsiv

Симон Петлюра та Євген Коновалець на присязі Січових Стрілців

Після поразки України у визвольних змаганнях Євген Коновалець не опустив руки, не піддався загальному відчаю і апатії. Він продовжує боротися за соборну та незалежну Україну .

“Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як жеж будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба.(Є.Коновалець)

Yevgen_Konovalets__polkovnik_Korpusu_Sichovikh_striltsiv_Kiyiv_1918_r__2

Євген Коновалець

Він шукає нові методи боротьби і знаходить їх. Разом з бойовими побратимами Коновалець створює і очолює Українську Військову Організацію (УВО), яка пізніше трансформується в Організацію Українських Націоналістів (ОУН). Саме Євген Коновалець підготував і висунув багатьох знаменитих діячів ОУН – Степана Бандеру, Романа Шухевича, Ярослава Стецька, Олександра Гасина та ін..

«Єдиний вождь української наці», «голова держави» – так пишуть про нього в пресі того часу. Коновалець налагоджує міжнародні зв’яки з Європою та Америкою. За його наказом було сформовано військовий штаб та школи з підготовки старшин та ін.. Проводились постійні заходи по налагодженню підпілля на територію України.

Активну діяльність ОУН та популярність її лідера серед українців помічає ворог. Сталінський режим замовляє вбивство лідера української нації.

23 травня 1939 року агент радянських спецслужб Павло Судоплатов передав Євгену Коновальцю вибуховий пристрій замаскований під коробку цукерок.

Смерть провідника стала причиною розколу ОУН і вплинула на подальший хід історії.

Наш святий обов’язок – пам’ятати та прославляти ім’я одного і з найвизначніших діячів в історії України

Нещодавно було засновано АЗОВську військову школу ім. полковника Євгена Коновальця, де бійці полку проходять сержантські курси. Навіть після смерті він продовжує боротьбу. Він приклад і наставник для сучасних військових та політиків.

Shkola_Serzhantiv_2

Shkola_serzhantiv

Школа сержантів

Пам’ятайте про Євгена Коновальця. Полковника Армії УНР, засновника та Провідника УВО та ОУН. Героя, який віддав життя у боротьбі за Україну!

З Днем народження, пане полковнику!

P.S. 14 червня свій День народження святкує ще один націоналіст , військовий і політичний діяч. З Днем народження, Юліан Матвійчук! Славних перемог тобі Друже!

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: