Шукаємо планету. Землю не пропонувати

Наші проблеми здаються нам вкрай важливими, інколи навіть найважливішими за всі біди світу. Але є речі, поряд з якими всі переживання, конфлікти і локальні стихійні катаклізми стають несуттєвими. Наприклад, колонізація планет.

Проект MarsOne надзвичайно сміливий і в певному роді божевільний. Він полягає у тому, що певну кількість землян, які пройдуть просто нереальний відбір, поступово відправлятимуть колонізувати Марс. Оскільки там нереально побудувати космодром, то назад ці люди не повернуться.

Перша команда стане ногами на червону планету орієнтовно у 2027 році.

Візуалізація проекту після прильоту другої команди (джерело — mars-one.com)

Візуалізація проекту після прильоту другої команди (джерело — mars-one.com)

Кастинг на те, щоб стати першими людьми на Марсі (і водночас започаткувати іншу цивілізацію) був захмарний. З понад 202 тисяч землян відібрали лише 100 людей. Серед них і житомирянин Сергій Якимів. Але не факт, що він стане тим, хто буде освоювати нову планету, бо наступної осені з 4 відібраних пройде тільки 1, тобто колоністів залишиться тільки 24.

Держави поки що не вмішуються в цю історію, ініціатива є цілком приватною. Монетизувати її збираються через реаліті-шоу, яке показуватиме, як саме представники нашої цивілізації житимуть на Марсі. Такий собі інопланетний Дом-2Збудуй свою планету.

Філіп К. Дік (джерело — electricshepherd.ru)

Філіп К. Дік (джерело — electricshepherd.ru)

Тема колонізації Марсу є популярною серед наукових фантастів. Варто згадати оповідання Філіпа Діка З глибин пам’яті, яке на початку 90-х років минулого століття екранізували за участю Арнольда Шварценеггера як Згадати все. За сюжетом людям, які нудно живуть, можуть вкласти штучні спогади про цікаву мандрівку. Головний герой в якості пункту призначення для своєї фальшивої відпустки обирає Марс, на якій і в майбутньому далеко не всі можуть потрапити.

Айзек Азімов (джерело — telegraf.com.ua)

Айзек Азімов (джерело — telegraf.com.ua)

Навіщо взагалі все це? І чи варті ті десятки мільярдів доларів, які вкладаються у цей напрямок? Колонізація Марсу — це наступний стрибок людства, яке може полишити свою «колиску» — Землю. Ми тут народилися. Але не факт, що повинні бути саме тут до кінця. В оповіданні Фах іншого фантаста Айзека Азімова Земля просто була таким собі місцем для вирощування майбутніх спеціалістів, які потім забирали хед-хантери на різні планети. Всі вони були людьми, не такими гуманоїдами, яких ми бачимо, наприклад, в Зоряних війнах. Але відбулося щось на зразок MarsOne, і люди полетіли освоювати собі інші «домівки».

Освоєння цієї планети стане запасним аеродромом на випадок неможливості продовжувати життя на Землі (астероїд, ядерна катастрофа, смертельний вірус). До цього часу польоти мають стати максимально дешевими, а інфраструктура для життя — сприятливою.

Підготовка до запуску у SpaceX (джерело — spacex.com)

Підготовка до запуску у SpaceX (джерело — spacex.com)

Українські астронавти Леонід Каденюк і Ніна Адамчук скептично відносяться до цієї ідеї і вважають, що на нинішньому етапі розвитку людства це поки що неможливо. Хочеться, щоб вони помилялися, незважаючи на те, що це дуже освічені спеціалісти у сфері космічних польотів.

Можливо, це ще не усвідомлюється, але ми всі можемо стати свідками переходу людства на абсолютно новий рівень. Вперше за історію існування його представники можуть назавжди покинути свою планету і успішно продовжити життя на іншій. І ми будемо за всім цим спостерігати. Це буде у тисячі разів крутіше за Марсіянина в кінотеатрі. Це будуть справжні марсіяни.

Ілон Маск (джерело — radio24.ua)

Ілон Маск (джерело — radio24.ua)

Фантасти Рей Бредберрі, Артур Кларк і ще купа провісників майбутнього були розчаровані, що людство спрямувало прогрес у бік інтернету, смартфонів та віртуальної реальності, натомість забувши про робототехніку і космічні подорожі. Тепер є змога повернути на інший шлях і спробувати не розчарувати їх (де б вони зараз не були). Впевнений, що і нідерландець Бас Лансдорп, який керує MarsOne, і американець Ілон Маск, компанія SpaceX якого теж ставить метою завоювання «червоної планети», любили наукову фантастику (Маск обожнює цикл Основи Азімова).

Прийшов час реалізовувати написане.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: