Звільнили суддю Полтавського окружного адміністративного суду

2

Світлану Сергу звільнили через заяву заступника прокурора Полтавської області.

Вища ради правосуддя звільнила суддю Полтавського окружного адміністративного суду (на фото Світлана Серга. Джерело: www.vru.gov.ua)

Вища рада правосуддя звільнила суддю Полтавського окружного адміністративного суду (на фото Світлана Серга. Джерело: www.vru.gov.ua)

Про це Трибуні стало відомо з прямого ефіру засідання Вищої ради правосуддя.

15 грудня 2014 року до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції надійшла заява від заступника прокурора Полтавської області Анатолія Ковальчука. У свої заяві заступник попросив провести перевірку відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Причиною заяви стало рішення, прийняте Світланою Сергею про обмеження прав громадян на проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій в Україні у період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності цим Законом.

Розглянувши матеріали справи, Перша Дисциплінарна палата Вищої ради приходить до висновку про наявність підстав для притягнення судді Світлани Серги до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.

23 червня 2016 року Вища рада юстиції ухвалила рішення про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Полтавського окружного адміністративного суду Світлани Серги.

Остаточне рішення про звільнення судді прийняла Вища рада правосуддя 7 листопада 2017 року після обговрень у нарадчій кімнаті.

– Вища Рада ухвалила відмовити у внесенні подання Президенту України, щодо Серги Світлани Михайлівни на посаду судді Полтавського окружного адміністративного суду, – повідомила Вища Рада правосуддя.

15 липня 2018
14 липня 2018