#Зупинити біль. Українців закликають підтримати легалізацію канабісу у медицині

3

30-го січня на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію із закликом врегулювати використання канабісу в Україні у медичних та наукових цілях.

#Зупинити біль. Українців закликають підтримати легалізацію канабісу у медицині

#Зупинити біль. Українців закликають підтримати легалізацію канабісу у медицині

У петиції зазначається, що в Україні наразі понад два мільйони громадян позбавлені доступу до ефективного лікування. Серед них:

• більше 20 тисяч дітей з фармрезистентними формами епілепсії;
• сотні тисяч онкохворих;
• більше ста тисяч паліативних пацієнтів;
• десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.

Всі вони страждають щодня від неможливості використання ефективних лікарських засобів. Ці тортури потрібно зупинити, і для цього є реальна можливість – дати нашим співгромадянам доступ до ефективного лікування препаратами, якими користуються мільйони хворих у цивілізованих країнах. Ключовими складовими таких препаратів є фітоканабіноїди – активні компоненти, що містяться у коноплях, – йдеться у тексті петиції.

Ряд громадських організацій та благодійних фондів вимагають законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з канабісу при лікуванні: хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги під час СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу та багатьох інших важких хвороб.

Реакція Уляни Супрун

Уляна Супрун

Уляна Супрун

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй офіційній Facebook-сторінці закликала підтримати петицію. Вона також підтвердила, що канабіс допомагає полегшити біль та симптоми при ряді хвороб, але зазначила, що перед будь-яким призначенням лікар зважує користь та ризики застосування та виписує споживання таких препаратів лише за необхідності.

Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу — це реалізація їхнього права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях та медицині. Сподіваюсь, що кампанія #ЗупинитиБіль не стане ціллю популістів і демагогів, — Уляна Супрун.

Що ще треба знати про медичний канабіс, його властивості та побічні ефекти — дивіться у нашому відео.

Сама ж петиція наразі зібрала понад 6 000 підписів з 25 000 необхідних. Інструкція як можна підписати петицію за посиланням.

Монтаж відео: Іван Підгайний.

22 февраля 2019
21 февраля 2019