Зростає рівень захворюваності на кір у Полтавській області

Минулого тижня (станом на 9 травня) на Полтавщині на кір захворіли 28 людей.

На минулому тижні Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ повідомляв, що за тиждень хворих на кір було 18 людей, а ще перед тим – 12. Кір на Полтавщині набирає обертів.

З початку 2019 року в Україні від ускладнень кору померла дитина, а у 2018 році – 16 людей. Нагадаємо, що захистити від кору може лише вакцинація.

Протипоказання до вакцинації:

– Гостре захворювання, що супроводжується температурою вище 38,5 °С.
– Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини або відома алергічна реакція на один з компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок і т. д.).
– Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії у онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при прийомі ліків, що пригнічують імунітет, при СНІДі).
– Вагітність. Вакциною КПК не щеплять вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

Чи вакцинуватися тим, хто перехворів на кір?
Якщо людина перехворіє природним шляхом, імунітет проти цього захворювання сформується. (Але може і не сформуватися, для цього і роблять лабораторні аналізи на наявність імунітету від кору, краснухи та паротиту).

Але якщо вважаєте, що краще перехворіти, ніж вакцинуватися — пам’ятайте: інфекція кору може викликати дуже складні «побічні ефекти»: пневмонію і ураження мозку (поліомієліт — параліч, а дифтерія – ураження серця).

Ризик ускладнень після інфекційної хвороби набагато вищий, ніж ризик побічних реакцій після вакцинації. Причому у дорослих ускладнення після хвороби значно більш вірогідні, ніж у дітей.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А якшо я не знаю чи вакцинована – здавать проби?Де це записано7

2019-05-12
Кіра
Відповіcти
0

Чи можна дорослому зробить прививку? і де?

2019-05-12
Ліза
Відповіcти
0

Я правильно зрозуміла, прививки тільки дітям, кожні 10 років то від правця треба робить?

2019-05-12
Ніла
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: