Рівень злочинності серед неповнолітніх зріс на 63%

0

6 листопада об 11:00 у приміщенні Полтавської ОДА пройшло засідання з питань патріотичного виховання молоді та запобігання правопорушень серед неповнолітніх.

ZgYs6TwMO3c

На захід були запрошені голови районних державних адміністрацій.

На засіданні повідомили про те, що наразі працює 573 гуртки та 48 секцій. Але на цьому не планують зупинятися.

Не зважаючи на те, що відкривається все більше гуртків, кількість правопорушень вчинених неповнолітніми за останні 9 місяців по області зросла на 63,7%.

Директор департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Ленський Євгеній Анатолійович зазначив, що наразі розглядаються питання щодо проведення для молоді тренінгів “Ми проти насилля” та “Молодь проти шкідливих звичок”. Також, він наголосив про те, що молодь треба активно долучати до участі у гуртках, проте через невелику їх кількість та обмежене фінансування наразі це є проблемно.

У сучасних умовах саме позашкільна освіта сприяє задоволенню освітньо-культурних потреб та творчої реалізації учнівської молоді, а також надає додаткові можливості для духовного та інтелектуального розвитку дітей. Долучення дітей, підлітків та юнацтва до участі в гуртках за напрямом позашкільної освіти є засобом попередження злочинності та правопорушень серед учнівської молоді, – коментує Ленський Євгеній Анатолійович.

Проректор із наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленко Кравченко Любов Миколаївна повідомила про те, що серед студентів вишу було проведене анкетування стосовно патріотичних цінностей.

30% студентів зазначили, що проблемним аспектом у вихованні патріотичних цінностей є сім’я, а 15% – ВНЗ, – оголосила результати голосування Кравченко Любов Миколаївна.

Тож, задля зменшення правопорушень серед неповнолітніх треба:

  1. Збільшити кількість дітей, які б займалися позашкільною освітою вдвічі (з 40% до 80%);
  2. Проводити з дітьми виховні бесіди;
  3. Розширювати кількість гуртків.

На засіданні було прийнято рішення щодо розробки Концепції розвитку освіти в області з урахуванням вимог Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.

Катерина Шевелєва

15 липня 2018
14 липня 2018