Життєствердний сайт, або події останнього тижня очима порталу міської ради

0

Із 5-го квітня – а саме пролитої крові біля арки “Газетний ряд” минув рівно тиждень. Протистояння найманих охоронців і мітингувальників, перші поранення, мітинги біля міськради та поліції, створення Штабу спротиву в сесійній залі ради, висування вимог до влади, блокування роботи управлінь і багато іншого – саме такими подіями вирував інфопростір Полтави ці сім днів. Проте ми вирішили дослідити, які відомості про останній тиждень містяни можуть дізнатися безпосередньо з офіційного порталу ради.

Життєствердний сайт, або події останнього тижня очима порталу міської ради

Життєствердний сайт, або події останнього тижня очима порталу міської ради

Події міста

Саме таку назву має розділ сайту, який містить оперативні новини. Однак свідченням того, що в Полтаві відбулися події особливого масштабу, є лише відсутність будь-яких повідомлень. Ми вирішили дізнатися, чому.

– У “Подіях міста” ми відображаємо заходи, які є продуктом діяльності управлінь і відділів виконкому, наслідком програм реалізацій запланованих заходів тощо.

Юлія Палієнко, очільниця прес-служби Полтавської міської ради

Авжеж, події 5-го квітня ніяк не кваліфікувати під діяльність управлінь і відділів. При цьому вони не просто відобразалися на шпальтах всеукраїнських видань і в ефірах центральних телеканалів, а навіть встигли отримати унікальні метафоричні назви на кшталт Кривава арка, Арковий МайданТріумфальна арка, Полтавська битва, Арка розбрату, Битва за арку тощо. Однак, з огляду на наповнення сайту міської ради, цих подій просто не було.

Снимок

Нагадаємо, у понеділок, 10 квітня, після двох днів і ночей, проведених у сесійній залі міськради, активісти Штабу спротиву вирішили не впускати працівників виконкому в будівлю ради, поки мер міста Олександр Мамай не з’явиться на робоче місце та не підпише розпорядження про скликання позачергової сесії. Усе ж, міський голова не відвідав мітингувальників, відповівши, що скликатиме сесії у звичному режимі. Працівники виконкому вирішили не гаяти час та відправилися на суботник. Утім, на сайті немає інформації навіть про цей захід.

– Повідомити про те, що не можна зайти у понеділок у виконком ми технічно не могли. Тому що події розміщаються на сайті виключно з комп’ютерів, які знаходяться в приміщеннях міської ради. Ззовні це зробити неможливо.

Юлія Палієнко, очільниця прес-служби Полтавської міської ради

Керівниця прес-служби наголосила, що суботник не був спонтанним. Його запланували на цей тиждень. А те, що він відбувся в робочий час, викликано тим, що працівники не могли зайти до приміщення.

Юлія Палієнко зазначила, що, можливо, і треба було написати про суботник (оскільки управління були задіяні в ньому). Але оскільки про нього зробили матеріали місцеві телеканали та газета “Полтавський вісник” (вийде завтра, 13 квітня), прес-служба вирішила, що містяни досить поінформовані про це.

блок1

Виникає питання про відповідність назви розділу “Події міста” його наповненню. Адже на його шпальтах принаймні немає місця для відображення найгучнішого конфлікту в Полтаві за останні кілька років, для повідомлення про те, що наразі приміщення ради відкрите цілодобово і в ньому відбуваються заходи тощо.

Чому інформацію про суботник і пояснення, що міська рада не працює, не надали на сайті, розповіла керівниця прес-служби:

– Не розміщували, тому що це не було подією. Пояснення не дали, бо було прийняте рішення, що розміщуємо виключно події. Чому не було пояснення? Тому що не було запитань до прес-служби.

Юлія Палієнко, очільниця прес-служби Полтавської міської ради

Документи

На відміну від попереднього розділу, Документи на сайті ради впродовж тижня з’являлися більш інтенсивно. Проте останніх подій безспоредньо стосуються два з них: проект рішення та розпорядження міського голови.

Перший – про введення мораторію на встановлення нових тимчасових споруд:

– Ввести мораторій та зупинити розміщення нових стаціонарних тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території міста Полтави до 1 січня 2018 року.

Витяг із проекту рішення

Щоб рішення набуло чинності, за нього мають проголосувати депутати на сесії. Проте засідання міський голова організовувати не поспішає.

11 квітня Олександр Мамай розпорядився (і взяв це питання під особистий контроль) створити нову комісію. На чолі з заступником мера з юридичних питань Віталієм Нікіпеловим її члени обстежать приміщення сесійної зали, холу, фойє, коридорів і внутрішнього подвір’я та опишуть пошкодженне майно, якщо таке буде.

Освітня лекція в Штабі спротиву

Освітня лекція в Штабі спротиву

Розпорядження міський голова виніс з огляду на “факти вчинення дій щодо проникнення і блокування приміщень адміністративної будівлі Полтавської міської ради та перешкоджання роботі посадових осіб місцевого самоврядування Полтавської міської ради та її виконавчих органів…”. У який спосіб Олександр Мамай пройшов крізь мітингувальників непоміченим і залишив свій підпис на документі – лишається загадкою.

Трохи про відповідальність

Коментарями та новинами з приводу подій біля арки 5-го квітня наповнені сайти поліції, обласної ради, особисті сторінки соцмереж депутатів різних рівнів, губернатора та інших. На порталі міської ради та виконкому досі не висвітлена офіційна позиція міського голови, його заступників або ж депутатів ради, які надали рішення на встановлення тимчасової споруди, та чиновників, відповідальних за контроль за його виконанням. Питання – чи виправдовує сайт своє призначення як засіб масової інформації?

Сайт ГУНП Полтавщини

Сайт ГУНП Полтавщини

Координація роботи прес-служби (як і апарату міської ради) знаходиться в межах секретаря міської ради. З Оксаною Деркач нам вийти на зв’язок на час підготовки матеріалу не вдалося.

Нагадаємо, що останнім часом журналісти, громадські діячі та містяни висловлюють претензії до роботи офіційного сайту. Деякі з них взяли до уваги (наприклад, оприлюдення графіку засідання постійних комісій ради), але більшість лишається не розглянутими. Мова йде про зручність завантаження, пошуку та перегляду документів, порядок відповідей на петиції, оновлення інформації про депутатів тощо.

аааа

В останні дні рада відчинила свої двері перед полтавцями. Але чи стане вона відкритішою?

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018