Життя на продаж: у Полтаві презентували фільм, присвячений Міжнародному дню боротьби з рабством

2

У Полтаві відбувся відкритий кінопоказ документального фільму про проблему работоргівлі. Показ фільму, організований БО «Світло надії», присвятили до Міжнародного дня боротьби з рабством, яке відзначають 2 грудня.

Стрічка «Життя на продаж» розповідає історії людей, які постраждали від явища работоргівлі. Головні герої фільму Олег та Оксана розповіли страшні подробиці свого життя.

— Цей фільм яскраво демонструє історії людей, які потрапили до трудового та сексуального рабства. Потрапити у таку ситуацію може кожен, незалежно від віку, освіти чи соціального становища. Тому необхідно бути обережними та знати, як перевірити компанії чи агентства, за допомогою яких ви виїжджаєте за кордон.

За даними Міжнародної організації з міграції, Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України — 65%. Тоді як на країни ЄС припадає 23,4% постраждалих. 10% випадків — це внутрішня торгівля людьми.

— Сьогодні ми говоримо про сучасні види рабства, про торгівлю людьми, зокрема трудову експлуатацію, як найпоширеніший вид торгівлі людьми. Фільм розповідає 3 реальні історії наших співгромадян, які потрапили у ситуації трудової та сексуальної експлуатації. Вони детально розповідають подробиці процесів вербування, перевезення та експлуатації. Найважливіше, це те, що в кінці фільму надаються основні поради для безпечної міграції та працевлаштування в Україні та за кордоном, — говорить програмний спеціаліст БО «Світло надії».

— Взагалі це дуже круто та важливо: проводити подібні заходи. Тому що важливо подорожувати та працювати за кордоном без таких проблем. Фільм був дуже цікавий та інформативний. Особливо відзначу поради, як не потрапити у рабство. Сама за кордоном не була, але багато рідних та знайомих працюють наразі за кордоном, — коментує полтавка Тетяна Піценко.

16 февраля 2019
15 февраля 2019