Жінок-переселенок навчать запобігати домашньому та гендерному насильству

0

 

Новий проект запобігання гендерному та домашньому насильству орієнтований на внутрішньопереміщених осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах та почуваються менш захищеними. Його спільно реалізують БО “Світло надії”, Головне управління поліції у Полтавській області, обласне, районні та міські управління у справах сім’ї, молоді та спорту та Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА за підтримки міжнародних інституцій.

– Планується надання комплексної допомоги жінкам-переселенкам ВПО, які постраждали від домашнього та гендерно-орієнтовного насильства щонайменше 60 особам. Паралельно з цим буде здійснюватись інформаційна кампанія щодо профілактики домашнього та гендерно-орієнтованого насильства, – зазначила Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії».

Кількість звернень щодо домашнього насильства у Полтавській області сягає 2 тисяч на рік, повідомила керівник служби дільничних офіцерів поліції Жанна Ахіджанян. Однак поліцейські реагують на них дуже оперативно та жоден випадок не залишають поза увагою.

– У Полтаві на такі виклики виїздить патрульна поліція. Це може бути насильство проти жінки, проти чоловіка, також випадки домашнього насильства щодо дітей. В області наразі створено групи швидкого реагування, які діють, як патрульна поліція. Проводять профілактичні бесіди та інші потрібні заходи, – каже вона.

Жанна Ахіджанян (в центрі). Фото - ОКІА "Новини Полтавщини"

Жанна Ахіджанян (в центрі). Фото – ОКІА “Новини Полтавщини”

Проблема домашнього та гендерно-орієнтованого насильства гостра для Полтавської області. БО «Світло надії» минулого року були підготовлені на семінарах «Не полишай дитину в біді!» для роботи з дітьми шкільного віку соціальні педагоги та шкільні психологи Полтави, проведені навчальні семінари для працівників ГУНП Полтави, Лубен, Кременчука, Миргорода, інформаційні заняття для працівників патрульних машин «Особливості дій при отриманні повідомлення про вчинення насильства в сім’ї» тощо.

Коментувати

22 березня 2018