Трибуна

Незалежна преса Полтави
+23°

Жертви підвищення «мінімалки». Як житиметься малому бізнесу після нового року

аналітика 

Якщо з наступного року відбудеться підвищення мінімальної заробітної плати до суми 3 200 гривень, то це призведе до зростання податків, хоча й самі ставки не мають змінитися.

Жертви підвищення «мінімалки». Як житиметься малому бізнесу після нового року. На фото: мітинг підприємців у Києві. Світлина із сайту for-ua.com

Жертви підвищення «мінімалки». Як житиметься малому бізнесу після нового року. На фото: мітинг підприємців у Києві. Світлина із сайту for-ua.com

Відомо, що сума Єдиного соціального внеску становить 22 % від розміру чинної «мінімалки». Зараз це 352 гривні. Однак, якщо зарплата пересічного українця виросте до 3 200 гривень, підприємці платитимуть 704 умовні одиниці в українській валюті.

Підвищення мінімалки – шоковий та популістичний крок, на думку експерта, керівника проектів Аналітичного центру «Бюро економічних і соціальних досліджень» Костянтина Донченка:

 – Підвищення мінімальної заробітної плати завжди було болючим питанням у суспільстві. З одного боку, реальний рівень життя населення поступово зменшується, з іншого – люди бояться, що зміни лише погіршать ситуацію. З 1 січня 2017 року планувалося підвищення мінімальної зарплати до 1 600 гривень, тепер розмови ідуть про 3 200. Що воно несе для суспільства?

«Гравців» при підвищенні мінімалки три – населення, бізнес та органи влади та самоврядування. Для населення підвищення може обернутися інфляцією, уряд має надію на підвищення споживання, що дозволить мінімізувати ріст цін. Насправді на руки люди отримають менше – близько 2500, інше з’їдять податки, – вважає експерт.

На думку Костянтина Донченка, бізнес, особливо малий, постраждає від підвищення. Зросте єдиний соціальний внесок, який платиться незалежно від отримання прибутку, у два рази. Можлива тінізація заробітної плати та переведення робітників на часткову зайнятість – дозволить не сплачувати податки. Це, в свою чергу, призведе до посилення контролю податкової за підприємцями.

Донченко

Костянтин Донченко

До мінімалки прив’язані ряд штрафів та зборів, відповідно, необхідно чекати і їхнього підвищення.

Для держави та органів місцевого самоврядування підвищення мінімальної зарплати є позитивом – збільшаться надходження від єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб. Зростуть надходження до місцевих бюджетів, що дозволить фінансувати нові проекти. Однак тут знову ж вимагається податковий контроль за підприємцями, які не повинні піти «у тінь».

Одномоментне підвищення мінімальної зарплати є «шоковим» кроком уряду, який багатьом видається популістичним. У світі практикується підхід поступового зростання, що дає змогу оцінити ефекти та коригувати їх. Застосування такого підходу більш виважене та залучає до процесу прийняття рішень усі зацікавлені сторони, – додає фахівець.

Тож, якщо уряд збільшує мінімалку,  то для більшості підприємців розмір ЄСВ збільшиться майже в два рази. Стільки будуть платити в наступному році тільки платники податку 1 групи (0,5 від мінімального розміру страхового внеску).

Варто також зауважити, що фізичні особи-підприємці, за винятком тих, які перебувають на єдиному податку 1 групи, з 2017 року будуть зобов’язані платити ЄСВ в тому числі за місяці, в яких вони не отримали доходу.

Зросте також і розмір мінімального страхового внесоку за найманого працівника. Вже із 1 січня він дорівнюватиме 704 грн. У свою чергу, загальне податкове навантаження на одного працівника з трудовою книжкою складе 1 184 гривень на місяць.

Фізичні-особи підприємці третьої групи платників, які платять єдиний податок цього збільшення не відчують. Адже їх розмір податку визначається в залежності від отриманого доходу – 5% від виручки.

Також варто зауважити, що єдиний податок для платників 1 групи становить 10% від мінімальної заробітної плати (тобто збільшиться до 320 грн), 2 групи – 20% (зросте до 640 грн).

Як уже повідомлялося, 6 грудня Верховна рада підтримала законопроект, яким підвищується мінімальна заробітна плата та страхові виплати. Кабінет міністрів планує з 1 січня 2017 року підвищити мінімальну зарплату до суми 3 200 гривень.

Написати коментар

ПоказатиСховати 1 Коментар

Останнi новини:

23 Червень 2017
Протестують проти того, що перукарні, у якій працюють, вимкнули електроенергію. Хоча, за словами жінок, жодних боргів перед енергетиками заклад не…
photo_2017-06-23_18-48-52
23 Червень 2017
23 червня о 18 годині полтавці зібралися біля будівлі колишнього кінотеатру Котляревського. Вони вимагають  припинити будівельні роботи,  які там ведуться…
діа
23 Червень 2017
НБУ за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення від 22 червня 2017 року №394-рш про відкликання банківської ліцензії та…
Грушевський
23 Червень 2017
23 червня 1917 Українська Центральна Рада опублікувала Перший Універсал. Цей документ сказав, що Україна має бути вільною, а її політичний…