«Жадан і Собаки» у Полтаві співатимуть про нову поліцію та збиратимуть кошти для ув’язнених Росією Кольченка та Сенцова

Роман Грицун
17:11 | 29 листопада 2016
0

1 грудня о 19.00 в концертному холі «Villa Krokodila» виступить рок-гурт «Жадан і Собаки». Музиканти в рамках «ПСИхотуру» презентуватимуть свій четвертий студійний альбом «Пси», і заодно збиратимуть кошти для ув’язнених в Росії українських активістів Олександра Кольченка і Олега Сєнцова.

Жадан Собаки

Жадан і Собаки. Фото: Concert.UA

– Ми гроші для Олександра Кольченка і Олега Сєнцова збирали і раніше. Цього разу до нас звернулися активісти, друзі Кольченка. Вони хочуть допомогти мамі Сашка зібрати грошей на поїздку до нього в колонію. Ми сказали, що організовуємо тур і як раз можемо допомогти. Будемо збирати кошти на наших концертах і прес-конференціях, – розповів Сергій Жадан у своєму інтерв’ю на «Громадському радіо».

Сам лідер музикантів не знає, наскільки такі заходи можуть допомогти, але вважає, що в будь-якому разі такі акції слід проводити. У цьому контексті, Жадан пригадує ситуацію з Надією Савченко:

– Добре, що її вже звільнили і вона в Україні. Але ж ніхто не знає, що би було, якби не така потужна увага. Ми ж не знаємо, які там були закулісні ігри. Про наших громадян, які знаходяться у місцях позбавлення волі в країні-агресорі треба говорити і привертати увагу. Добре, що ми говоримо про Олега Сєнцова і Сашка Кольченка але так само треба говорити і про всіх інших.

Загалом же музичний проект «Жадан і Собаки» – це продукт творчої співпраці поета й письменника Сергія Жадана і рок-команди «Собаки в космосі». Це гурт із Харкова, що виник 2000 року. Хлопці відомі своєю участю у фестивалях «Таврійські ігри», «Раз. Liv», «Музичний Острів», «5 озер», «Мазепа-Фест», «День Незалежності з Махном».

Жадан Собаки 2

Сергій Жадан — український поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст. Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Тамплієри».

Miesiąc Spotkań Autorskich 2015. Фото з вікіпедії.

Саме на його слова білорусько-українська бригада революційного угару – гурт «Brutto» написала пісню «Середні Віки» та зняла кліп, що за місць перебування у мережі набрав майже пів-мільйону переглядів на «Youtube».

Як говорять артисти у своєму прес-анонсі, для них цей рік залишиться роком появи «Псів» — четвертого студійного альбому — мабуть, найбільш серйозного та важливого в дискографії проекту. Тому «ПСИхотур» є певним підбиттям підсумків проробленої цього року роботи.

Рік завершується, альбом живе своїм життям, музиканти працюють над новим матеріалом і готуються вже наступного року відзначати десять років спільної діяльності на благо українського рок-н-ролу. Тож «ПСИхотур» є доброю нагодою розібратися в самих собі і в своїх стосунках із музикою та цілим світом. Музиканти бувають не лише психами. Іноді вони бувають непоганими психологами, які допомагають нам не тільки ненавидіти й не пробачати, але й любити та вірити. Тож побачимось на концертах!, – пишуть музиканти.

«Пси» — четвертий студійний альбом «Жадана і Собак», записаний і виданий 2016 року. Він складається із 10 композицій. Вперше його було презентовано 5 травня у Харкові та 6 травня у Києві. Пісні альбому містять гостру критику на політичну ситуацію в країні.

Обкладинка_альбому_-Пси-

Обкладинка альбому

Альбом було опубліковано у мережі «SoundCloud» 11 травня. Продаж фізичної версії планувався з 13 травня, але перший наклад дисків у 1000 примірників було викрадено у виробника шахраями, які скористалися підробними документами. Утім, із викрадачами вдалося домовитися і вже 14 травня наклад альбому було повернуто, а 17 травня він надійшов у продаж.

Основна ідея альбому достатньо проста – життя завжди лишає право вибору і лише тобі вирішувати боятися чи любити. Фактично робота над нашим новим диском розпочалася під час виступу в Кременчуцькій виховній колонії, який відбувся минулого літа. Тоді ми побачили зовсім іншу аудиторію. І хоча усі вихованці закладу позбавлені звичних для всіх нас можливостей відвідувати концерти, проте розуміти та підтримувати їм ніхто не може завадити. Саме про них ми написали титульну композицію «Пси», яка задала тональність і настрій усієї платівки, – розповідає Сергій Жадан.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: