Здоровим – бути

Трибуна
2017-03-12

Здорове харчування з кожним роком стає все більш актуальним. У сучасному світі воно є важливим для міцного імунітету і здоров’я людини.

Нам часто говорили в дитинстві, що здоровий спосіб життя і міцний сон зроблять нас сильними і здоровими, але з віком все складніше встежити за раціоном і спати достатньо через швидкий ритм життя.

Здорове харчування

Здорове харчування

Мова піде не про дієти або системи харчування, а про загальні правила, які допоможуть поліпшити травлення і самопочуття в цілому.

Отже, майже половину умовної «тарілки здорового харчування мають складати овочі та фрукти, з перевагою на користь перших. Інша половина – білки, жири та вуглеводи, і якщо прийняти цю половину за 100%, то вони мають бути розподілені приблизно таким чином:

  • як мінімум 20% має припадати на білки;
  • близько 50-ти% – на вуглеводи;
  • біля 30% може припадати на жири.

До білкових продуктів належать будь-які молочні або м’ясні продукти, бобові, горох, квасоля, соя, сочевиця або самі боби, горіхи.

Серед жирів можна назвати маргарин, рослинну олію або вершкове масло та ін.

Здорове харчування

Здорове харчування

Ну і, звичайно, раціон правильного харчування має включати в себе достатню кількість складних вуглеводів, серед яких різноманітні фрукти, будь-які крохмальні або ж борошняні продукти.

У повсякденному житті рекомендується віддавати перевагу відварній рибі, іншим морепродуктам, нежирній птиці, будь-якому пісному м’ясу. Досить корисно тушкувати харчові продукти або готувати їх на паровій бані, більшість овочів рекомендується варити або вживати в їжу в сирому вигляді, використовуючи при цьому корисні приправи на кшталт сушених трав.

Ще одним смачним і в той же час корисним продуктом є каша. Саме вона дозволяє харчуватися повноцінно, поповнювати організм необхідними вітамінами і мінералами, отримувати запас енергії для виконання складної фізичної і розумової роботи. При цьому каша – недорогий продукт, який може дозволити собі кожен.

Кількість їжі, звичайно, має значення. Бажано їсти невеликими порціями кілька разів на день. З-за столу краще виходити з легким відчуттям голоду. Ще одна важлива рекомендація – якісно пережовувати їжу. Індійські йоги вважають, що необхідно 30 разів жувати, перш ніж проковтнути їжу. Саме так можна насититися дсить швидко. Та й шлунку буде легше впоратися, переварюючи їжу.

Щоб бути здоровим, потрібно пити більше води, і йдеться не про напої типу чаю, кави чи соку, а саме про чисту воду. Людині рекомендується випивати 1,5-2 літра води на день. Це позитивно позначається на стані шкіри, серцево-судинній і травній системі, загальному тонусі організму.

Ще однією з головних умов здорового харчування є відмова від фастфуду. Така їжа дуже калорійна, містить багато жирів і бідна на вітаміни і мінерали.

При цьому дуже важливо пам’ятати, що сніданок будь-якої здорового людини має бути не тільки корисним, але і досить ситним. Тод легкий салат чи тоненька скибочка хліба зі шматочком сиру, насправді, навряд чи підійдуть.

Обід за умови здорового харчування має бути досить легким, але при цьому практично таким же ситним, як і сніданок, адже після обіду у людини повинно вистачити сил, як мінімум, ще на половину дня активного існування. На обід цілком допустимо готувати різного роду супи на м’ясних, рибних, овочевих бульйонах.

Вечеря – найлегша. Тушковані овочі – хороший вибір. Салат з рослинною олією та відварним м’ясом чи рибою – теж може бути, якщр вечеря не пізня. Якщо ж сіли за стіл вже незадовго до сну, краще обмежитися кефіром, теплим молоком чи нежирним творогом. Фрукти, особливо яблука та виноград, краще вживати у першій половині дня.

Але ж скільки це здорове харчування коштує? Не так дорого, як нам здається.

Оберемо найосновніші та водночас найпростіші продукти для здоров’я: філе курки, вівсянка, капуста, морква та буряк, яблуки та банани.

Середня ціна на продукти серед супермарткетів Полтави така:

Здорове харчування

Здорове харчування

Здоровий раціон важливо поєднувати із відмовою від шкідливих звичок, заняттями спортом, пішими прогулянками на свіжому повітрі і обовязково з гарним настроєм.

Ольга Іващенко
Світлана Варвянська

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: