Здешевлені кредити та компенсація за техніку. Як Мінагрополітики допомагатиме українським фермерам

У Мінагрополітики розповідають, що у 2017 році на підтримку фермерів виділено 5,4 млрд гривень. Також у поточному році виділено 300 млн грн на здешевлення кредитів для аграріїв. Для надання кредитів фермерським господарствам виділено 65 млн грн. Цього року Мінагрополітики дасть 75 млн гривень на закладання молодих садів та ягідників.

Здешевлені кредити та компенсація за техніку. Як Мінагрополітики допомагатиме українським фермерам

Здешевлені кредити та компенсація за техніку. Як Мінагрополітики допомагатиме українським фермерам

Про це заявила заступник директора департаменту стратегії та економічного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства, начальник відділу моніторингу, економічного аналізу та аграрної статистики Наталія Чернюк під час круглого столу в Укрінформі.

– У Мінагрополітики створено стратегію розвитку аграрного сектору на середньострокову перспективу. Крім того, затверджено стратегічний план, і одним з головних напрямків є реформування системи державної підтримки. Розроблено проект закону про стимулювання розвитку аграрного комплексу, який регулює відносини, пов’язані з реалізацією державної політики, розвитком агропромислового комплексу, стимулюванням виробництва сільськогосподарської продукції, створенням сприятливих умов для суб’єктів різних форм господарювання, в тому числі і малих сільськогосподарських виробників, – повідомила Чернюк.

Раніше очільник Мінагрополітики Тарас Кутовий розповів, що передбачається суттєве збільшення фінансової підтримки фермерських господарств на наступний рік.

– У цьому році Укрдержфондом передбачено 65 млн грн на фінансову підтримку фермерів. Проте, мені б хотілося, щоб на наступний рік ця сума зросла до 1 мільярда. Якщо це вдасться зробити, тоді буде якісна системна зміна і люди отримають оборотні кошти, – наголосив Кутовий.

За словами Міністра, така допомога збільшить цільову аудиторію отримувачів фінансової допомоги. Держпідтримку отримають ті, хто являється фермером у юридичному формулюванні. Також, будуть встановлені обмеження по обсягу земель, що обробляються.

тарас кутовий

Нагадаємо, що за державною програмою квазіакумуляції ПДВ у розмірі 4 млрд грн, 10% від суми (550 млн грн) направлено на компенсацію від купівлі агропромислової техніки. Тобто, при придбанні техніки українського виробника державою компенсується 20% від її вартості.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також:

Нові коментарі