Збільшення мінімальної заробітної плати не вплинуло на загальний ріст цін

0

Показник інфляції в березні залишається в прогнозних межах і свідчить про відсутність впливу росту мінімальної зарплати на загальний ріст цін.

Збільшення мінімальної заробітної плати не вплинуло на загальний ріст цін

Збільшення мінімальної заробітної плати не вплинуло на загальний ріст цін

У березні цього року, порівняно з попереднім місяцем, ціни на споживчому ринку зросли на 1,8%, з початку року – на 3,9%.

За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального росту цін – в сезонному рості цін на хліб, м’ясну і молочну групи продовольство, а також рості тарифів (на електроенергію) і збільшенні акцизів на алкоголь й тютюн. Крім цього, знизилися ціни на овочі (на 19,2%), суттєво (на 7,3%) подешевшали яйця, повідомляє Полтавська ОДА.

Підвищення мінімальної заробітної плати, яка вступила в силу з 1 січня 2017 року, не має істотного впливу на ріст цін. Аналіз ринку праці показує, що роботодавці пропонують “мінімальну” зарплату лише для 34% вакансій, по решті позицій – зарплати вищі.

На думку експертів, підвищення МЗП стало кроком для детінізації відносин між працедавцями і найманими працівниками. За допомогою цього, підприємці не тільки збільшити зарплати, а й легалізували їх. Гроші, які сьогодні виплескуються у готівковий обіг у вигляді виплати зарплати,  вже й так потрапляли в економіку, але через виплати в “конверті”. Тобто, додатковий тиск готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється.

Коментувати

22 березня 2018