#Заздалегідь: як розпізнати інфаркт

Що раніше сам хворий чи люди поряд запідозрять інфаркт, то більше шансів є на максимально можливе відновлення після операції і навіть на порятунок життя.

Інфаркт міокарду

Інфаркт міокарду

Існують певні категорії людей, які знаходяться у зоні ризику щодо розвитку інфаркта міокарду: ті, хто стражадає на ожиріння, хворіє на цукровий діабет чи гіпертонію, веде малорухливий спосіб життя, палить або зловживає алкоголем:

Інфаркт міокарду

Інфаркт міокарду

Завідувач відділенням інтервенційної радіології Руслан Сакевич наполягає: вчасно розпізнати інфаркт – дуже важливо. У США, Ізраїлі, Канаді, європейських країнах існують спеціальні освітні програми, які вчать розпізнавати інфаркт міокарду за першими ознаками, а також надавати невідкладну допомогу. Спеціальні ролики, брошури, плакати знаходяться у вільному доступі, а громадяни відчувають свою відповідальність за готовність допомогти іншому:

– Звичайна статистика:в Україні від моменту, коли людина відчула біль у серці, і до моменту отримання кваліфікованої допомоги на госпітальному етапі проходить біля 4 годин. У найкращому випадку. Часто – навіть більше. І саме тому врятувати вдається не всіх. Від 30000 до 50000 тисяч людей вмирають в Україні щороку від серцевих хвороб. У той же час, у США від моменту погіршення стану до моменту, коли хворий опиняється на операційному столі – не в приймальному покої, а вже на столі! – минає година. Уявляєте? Чи варто дивуватися, що наслідки від перенесеного інфаркту там набагато менші, а кількість тих, хто вижив – більша у рази.

Американська асоціація серця розробила серію картинок, які дозволяють запідозрити у людини інфаркт. Окрім холодного поту, відсутності можливості нормально дихати, паніки і страху смерті це можуть бути:

  • відчуття, наче слон наступив на груди
Інфаркт міокарду

Інфаркт міокарду

  • відуття, наче на тебе наїхала вантажівка
Інфаркт міокарду

Інфаркт міокарду

  • відчуття пожежі у грудях
Інфаркт міокарду

Інфаркт міокарду

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: